Bestialstwo nastolatków. Odpowiedzą za brutalne znęcanie się nad innymi

Do wstrząsającego wydarzenia doszło w piątek (1 października) na terenie Gołdapi. Gołdapscy policjanci ustalili tożsamość osób podejrzewanych o znęcanie się nad dwoma mężczyznami.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nieletni napastnicy na swoje ofiary wybrali osoby borykające się z problemem bezdomności. Znęcając się nad nimi podpalili im włosy oraz kopali po ciele. Na szczęście obrażenia 59- i 62-latka okazały się niegroźne. Teraz o losach grupy nastolatków zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

***

W piątek (1 października) gołdapscy policjanci zostali poinformowani o niepokojącym filmie, który został opublikowany w Internecie. Na nagraniu widać grupę nastolatków, którzy w Gołdapi znęcają się nad dwoma mężczyznami, m.in. poprzez podpalanie im włosów.

Policjanci natychmiast zaczęli ustalać kim są osoby zarejestrowane na filmie. Funkcjonariusze dotarli do osób poszkodowanych, którymi okazali się mężczyźni borykający się z problemem bezdomności. Po rozmowie z policjantami mężczyźni złożyli stosowne zawiadomienia o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Policjanci szybko ustalili wstępne dane osób, które tego czynu dokonały. Jak się okazało były to osoby małoletnie w wieku od 13 do 14 lat.

Ich tożsamość została potwierdzona w poniedziałek (4 października). Całość materiałów z prowadzonego w tej sprawie postępowania zostanie przesłana do sądu rodzinnego i to sąd będzie decydował o dalszych losach nastolatków i konsekwencjach, jakie poniosą.

P.S.

Redakcja wzięła kilka zrzutów ze wspomnianego filmiku, zrobionego przez jednego z nastolatków. Nie umieszczaliśmy najbardziej drastycznych ujęć.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

19 komentarzy do “Bestialstwo nastolatków. Odpowiedzą za brutalne znęcanie się nad innymi

 1. Obserwator

  Dzicz!!!

  Ocena: 4.91/5. z 11 głosów.
  Please wait...
 2. Wszystkomiwolno

  Rodzice mają gdzieś wychowanie, pedagog mówi cicho aby do ósmej klasy i co… I nagle wszyscy O Boże co się stało no same anioły a sasiedzi załamują ręce mają dość bezczelnych gówniarzy. Beczelne gnojki wracają do szkół śmieją się w twarz życie płynie dalej. A może dość tego zamknąć w poprawczaku na miesiąc odebrać rodzicom 500 plus gpwiarzom telefony komputer a pedagodzy szkolni do roboty i dość ukrywania i okłamywania rzeczywistości.
  PS. Co z dziećmi którzy uczą się z patologią czy dyrektor wytłumaczył co się stało. Koniec roku przyjdzie wystawimy wzorowe zachowanie ijest super. Gdzie w tym wszystkim są rodzice. Gdzie jest ojciec i nie mówcie ze mój syn jest dobry że to wina tego drugiego

  Ocena: 4.74/5. z 23 głosów.
  Please wait...
  1. Tylko na miesiąc? Za takie zbydlęcenie?

   Ocena: 4.91/5. z 22 głosów.
   Please wait...
 3. Polak

  Były gimnazja, całkiem niezłe szkoły, a za rządu pis okazały się złe, więc je zlikwidowali. Teraz w podstawówkach mamy maluchy siednio-ośmioletnie i starszaków, a nawet dorosłych już ludzi, miejscami niestety patologię w wieku, jak widać 13 – 14 letnią. I wszystkie te dzieciaki to jedno szkolne środowisko. I o to wam chodziło sympatycy pisowscy – prawda? Dokąd zmierza ten nasz kraj?

  Ocena: 3.25/5. z 32 głosów.
  Please wait...
  1. wj

   Nie były całkiem niezłe – bardzo dobrze się stało, że zostały zlikwidowane! Gimnazja były w dużej mierze siedliskiem patologii (mówię tu głównie o Gołdapi), przez którą wiele osób musiało przejść, choć z pewnością mało kto na taką „szkołę życia” zasłużył. Dopiero LO dawało więcej spokoju i reprezentowało jakiś poziom w rozwoju i kształceniu się, w przeciwieństwie rzecz jasna do ZSZ.

   Nie cierpię PiS, ale za tę zmianę dziękuję. Szkoda, że została ona przeprowadzona w sposób nieprzygotowany i chaotyczny, ale tak długo jak rządzi ta zaraza, to wszystko będzie robione na kolanie, byle plebs posłusznie głosował.

   Ocena: 3.24/5. z 21 głosów.
   Please wait...
 4. ja

  Z taką opozycją również martwię sie o nasz kraj,ale przyjdzie taki dzień że ta cała opozycja pójdzie na śmietnik historii,i będzie to szybciej niz nam się wydaje.

  Ocena: 2.55/5. z 33 głosów.
  Please wait...
  1. Etrusk

   Tak jest! Zostanie tylko Luto i jego drużyna. A wtedy dopiero będzie „kultura”, „erudycja”, „bezpieczeństwo” i „dobrobyt”.
   Panie Luto, jakaś manifestacja z megafonem przeciwko brutalizacji młodzieży? Z jednym lub dwoma Piotrusiami od szczucia?

   Ocena: 4.71/5. z 28 głosów.
   Please wait...
 5. Mariola

  Tępić w zarodku – my jesteśmy coraz słabsi gówniarze coraz silniejsi

  Ocena: 4.38/5. z 21 głosów.
  Please wait...
 6. Matka

  Do idealnych rodziców idealnych dzieci- czego się boicie, że chcecie drzwi szkoły zamknąć przed tymi, jak to piszecie- Zwyrolami? Czyżbyście nie byli pewni swoich doskonale wychowanych dzieci, że jeden Patol z drugim zrobią im pranie mózgu? Przecież idealne dzieci nie popełniają błędów i nie poddają się „grupowej głupawce”, prawda? Nie wydaje mi się też, że to pierwsze w historii Gołdapi takie wydarzenie. Wszelkiej maści przestępstwa, poniżanie i brak szacunku do innych były i są bardzo powszechne. Po raz pierwszy zostało to nagrane. Nawet Pan Przemek w którymś swoim komentarzu wspominał o pluciu i wyzwiskach. Jaka kara go za to spotkała? Czyżby publiczny lincz? Nie, bo nikt nie widział. A proszę zajrzeć na „Menele Gołdap Fanpage” ile idealnych dzieciaków, a nawet idealnych rodziców nabija się z tych biednych ludzi. A który idealny rodzic zrobił cokolwiek, żeby przerwać to publiczne poniżanie? Nie wspominając, który idealny rodzic pomógłby bohaterom tego Fanpage? Tylko z obrzydzeniem odwracają głowy. No ale teraz to wszyscy świeci się odezwali i sami sprawiedliwi sędziowie. Bądźcie raczej wdzięczni, bo może ta grupka głupich dzieciaków, przez swój podły czyn i jego nagłośnienie uratowało Twoje dziecko przed podobna głupotą? Jesteś sto procent pewny idealny rodzicu, co siedzi w głowie Twojego dziecka? A może to dobra nauczka i lekcja dla wszystkich?

  Ocena: 4.10/5. z 31 głosów.
  Please wait...
  1. Ojciec

   Nie – nie jestem idealnym rodzicem, bo dzieci mają różne „głupie” pomysły i czasami nawet mój rozum nie jest w stanie nadążyć za ich pomysłami. Za „moich” czasów” bywały różne wybryki. Moje dzieci w szkole mają różne „wymysły”, wnuki (o ile doczekam) pewnie też. I nikt nie jest w stanie wejść w „skórę” drugiego i przewidzieć co „wywinie”….
   Ale nie o tym. Przysłowie mówi” nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe… Owszem, popełnili błąd i teraz zaczynają dźwigać jego konsekwencje, ale czy na pewno?
   Czego obecnie uczy ich szkoła i pedagodzy? Załóżmy, że skończą szkołę, potem studia dostaną pracę, wespną się po szczeblach kariery i zostaną kierownikami, dyrektorami – może nawet (niejednokrotnie) biskupem. I wtedy jego z jego podwładnych popełni podobny błąd (dopuści się wykroczenia, przestępstwa) I jaka będzie ich reakcja? Ano zamiast rozmowy, przyznania się do błędu, naprawienia krzywdy – będzie decyzja o przeniesieniu „delikwenta” na inną placówkę – i to ma być kara?
   A tak właśnie postąpiła szkoła – zamiast próbować naprawić krzywdę – relegowała ucznia ze szkoły! A gdzie jest dyrektor, pedagog, wychowawca – czy taki tryb to jedyny sposób nauczania?
   Zamieść pod dywan i to nie moja sprawa!
   Druga rzecz – może podświadomy — ci chłopacy chcieli „zaistnieć” w rzeczywistości medialnej. Po coś przecież nagrywali i udostępniali film. I tu wszyscy mają miejsce do publicznego linczu! Niedawno mieliśmy głośną konferencję ministrów gdzie też były pokazane „szokujące zdjęcia” z telefonu. I co – ano procedura push-back – to nie moja sprawa, niech się Łukaszenka martwi…
   I tu mamy to samo! Zamiast naprawdę zastosować procedury wychowawcze – nie mówię tu o karach przewidzianych przez kodeks dla małoletnich, ale naprawieniu krzywd i zadośćuczynieniu. Niech ci chłopacy pójdą, porozmawiają ze pokrzywdzonymi przez nich, niech się nimi zaopiekują: umyją, nakarmią. Niech przez tydzień popracują na oddziale opiekuńczym, niech ze dwa razy pojadą z dzielnicowym na interwencje domowe, żeby zobaczyli jak wygląda przemoc wśród najbliższych….
   Łatwo powiedzieć że to zwyrole, zbydlęcenie, tępić takich – ale czy ktoś zadał sobie tyle trudu, żeby zrozumieć ich postępowanie i zapobiec temu w przyszłości….?

   Ocena: 4.57/5. z 28 głosów.
   Please wait...
   1. Sprawiedliwość

    Ojciec jak ty chcesz po tym co zrobili żeby zrozumieć ich i ich bronisz to jesteś taki sam jak ci oprawcy i twoje dzieci to potencialni zwyrodnialcy . Z tego to właśnie się bierze że przecież oni nic złego nie zrobili a to ludzie są źli bo nazywaja ich zwyrodnialcami. Ojciec a jak czyjś syn w parku cię złapie i podetnie gardło to też bedziesz mówił że trzeba go zrozumieć i że to nie jego wina ,tylko twoja bo mogłeś przecież tamtędy nie iść . I z tego to się bierze wychowanie w domu . Rodzice nie potrafią wychować swoich dzieci co by nie zrobiły to wmawiają im że to nie ich wina że to ludzie są źli a ich dzieci idealne .

    Ocena: 4.11/5. z 9 głosów.
    Please wait...
  2. Tomasz

   Tak matko weź jeszcze im medal daj i nazwij że są bohaterami bo uratowali inne dzieci, no normalnie głupota ludzka niema granic .Jeśli taki zwyrodnialec w wieku trzynastu czy czternastu lat z zimną krwią podpala innego człowieka i śmieje się z tego to pokazuje jak ma zwichrowaną psychikę . To takie rzeczy to chyba tylko hitlerowcy robili podczas wojny . Takie osobniki które zagrażają innym powinno eliminować się ze społeczeństwa bo jeśli w tak młodym wieku robią coś takiego to jak dorosną z tak skrzywioną psychiką są potencjalnymi zabójcami gwałcicielami i Bóg wie jeszcze czym.i na koniec pod rozwagę tym wszystkim którzy piszą i myślą że prawie nic się złego nie stało i bronią tych zwyrodnialców , następni możecie być Wy i co wtedy też napiszecie że to nie ich wina tylko wasza bo niepotrzebnie znależliście sie w ich pobliżu a mogliście ominąć ich bardzo szerokim łukiem .

   Ocena: 4.20/5. z 10 głosów.
   Please wait...
   1. Ja

    Nikt nie usprawiedliwia i nigdzie nie mówi, żeby im się upiekło. Tak, niech poniosą jak najsurowszą karę. Ale przy tym wszystkim nie można zapominać, że to jednak ciągle dzieciaki w okresie dojrzewania, gdzie dorośli tracą autorytet na rzecz grupy rówieśniczej, a w ich mózgach zachodzi rewolucja. Nawet jeśli rodzice zawiedli, nie sądzę że zrobili to świadomie. Każdy rodzic robi co tylko może, żeby przekazać jak najlepsze wartości swoim dzieciom. Jeśli rodzina jest niewydolna to potrzebna jest pomóc specjalistów, a nie lincz. Ale proszę, napełnijmy kieszenie kamieniami i wywleczmy ich wszystkich na plac i pokażmy jak te sprawy powinno się załatwiać, jak się zdusza zło w zarodku. Tomasz miał szczęście, bo w tej grupie nie będzie jego rodziny, znajomych, sąsiadów, przyjaciół, jemu będzie łatwo…

    Ocena: 3.50/5. z 8 głosów.
    Please wait...
 7. Anna

  Nie będę rozpisywać się,ale jest pewne,kto ma dzieci niech nie komentuje,nie wygaduje Bóg wie co,bo nikt z rodziców nie wie,co mogą w każdej chwili „nabroić” ich kochane z natury „grzeczne” pociechy,może też zrobić się o nich głośno.Karma wraca.

  Ocena: 3.68/5. z 19 głosów.
  Please wait...
 8. Jestem Gołdapianką, ale to co słyszę i dzieje się np. w SP1- reagowanie na wybryki uczniów w stosunku do np. rówieśników. Pani Dyrektor, nauczyciele, pani Pedagog, to chyba pomyłka. Sposób na problemy uczniów to zamiatanie pod dywan, na koniec roku te idealne dzieci, idealnych rodziców – zachowanie wzorowe. Statystyka się zgadza. Uczeń zadowolony, rodzic zadowolony, bo przecież nic się nie stało bo wzorowe zachowanie za: poniżanie rówieśników i innych ludzi, podpalanie włosów bezdomnym, zero empatii, itd. to gdzie te konsekwencje. Każdy tylko, żeby nauczyciel się nie uwziął to dobra skończy „VIII” klasę i spokój, albo przeniesie się do innej szkoły lub klasy dziecko. Panie Burmistrzu proszę sprawdzić poczynania Pana koleżanki-Pani Dyrektor, ile było przeniesień uczniów do innych klas lub szkół. Jakie były zgłaszane problemy wychowawcze i „próba ich rozwiązania’.

  Ocena: 4.23/5. z 31 głosów.
  Please wait...
  1. KRUK

   KRUK KRUKOWI OKA NIE WYKOLE

   Ocena: 5.00/5. z 16 głosów.
   Please wait...
 9. Monia

  Pod artykułem „Jak ma wyglądać ulica Lipowa? Jak ma wyglądać ulica 1 Maja?” nie można komentować, to piszę tutaj. Niech ktoś wyjaśni, dlaczego sprawą konsultacji nt tych ulic zajmuje się Partnerstwo „Kultura dla przestrzeni” w Gołdapi , i czemu to ono zaprasza na te konsultacje? Czy to dlatego, że dwoje radnych miejskich chce na siłę znów siebie pokazać? Takie konsultacje, jeśli już to powinien prowadzić chyba właściciel ulic.

  Ocena: 4.84/5. z 25 głosów.
  Please wait...
  1. Igor

   Podobno tłumy przyszły.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 10. Franek

  Brak szacunku do ludzi wynosi się z domu. Jeśli dziecko jest niewychowane w domu, to żadna szkoła, nawet renomowana, nie będzie w stanie dziecka wychować. Drogi rodzicu zamiast pisać: „Nie cierpię PiS”, weź się za wychowanie swoich dzieci dając im dobry przykład. A przecież można napisać nie jestem zwolennikiem PIS lub jestem przeciwnikiem PIS. Rodzicu zanim coś powiesz – zastanów się.

  Ocena: 4.67/5. z 12 głosów.
  Please wait...