Wózek golfowy – oczywiste pytania i zaskakujące odpowiedzi

Wózki golfowe są stale udoskonalane. Wprowadzane są nowe materiały np. włókno węglowe. Najlepsze produkowane są przez firmy, które mają odpowiednie doświadczenie. Należą do nich: Axglo, Bag Boy, Big Max, Clicgear, EZE Glide, JuCad, JuStar, Legend, Longridge, Masters Golf, MKids, Motocaddy, TiCad.

Ile kół może mieć wózek do golfa?

Wózki golfowe mają: dwa, trzy lub cztery koła. Każde koło to punkt podparcia. Im jest ich więcej, tym wózek jest stabilniejszy. Wzrost liczby kół nie oznacza problemów z manewrowaniem, gdyż stosowane są koła skrętne.

Lepsze są wózki golfowe na małych kołach czy dużych?

Duże koła lepiej radzą sobie z nierównościami. Przetaczają się przez nie łatwiej. Prowadzenie takiego wózka wymaga mniej siły. Nowoczesne wózki golfowe mają zdejmowane koła, które można zapakować do pokrowca. Pełną ofertę wózków golfowych można znaleźć na: https://bogigolf.com.pl/wozki_golfowe

Ile waży wózek golfowy?

Typowy wózek golfowy waży około 7 kg. Trójkołowy tytanowy wózek do golfa waży poniżej 4 kg. Jest on szczególnie polecany osobom, które mają problemy z kręgosłupem. Bezpieczny ciężar, który mogą podnosić nie powinien przekraczać 5 kg.

Jaki zasięg ma elektryczny wózek golfowy?

Zasięg zależy od pojemności baterii. Wózek golfowy zasilany z baterii litowej o pojemności 16Ah i napięciu 12V ma zapas energii wystarczający na 18 dołków. Zwiększenie baterii do 20 Ah powoduje, że wózek do golfa będzie towarzyszył zawodnikowi przy 36 dołkach. Czas potrzebny na naładowanie baterii nie przekracza pięciu godzin.

Ergonomia wózków golfowych

Bardzo często szukając odpowiedniego dla nas sprzętu, rozglądamy się za wózkiem, który ułatwi nam transport torby golfowej w trakcie gry. Dla każdego z nas inne zalety wózka mają decydujący wpływ na jego zakup. Jednym z nich jest bez wątpienia ergonomia. Jest to szczególnie istotne gdy chcemy przewozić nasz wózek golfowy w samochodzie. Wtedy sposób jego składania i ilość miejsca, jakie zajmuje po złożeniu, staje się priorytetem. Takie marki jak Clicgear czy Motocaddy oferują ergonomiczne wózki chętnie wybierane przez profesjonalnych golfistów, jak i amatorów.

BogiGolf.com.pl


Porady

Powiązane artykuły