W Żytkiejmach odsłoniliśmy pierwsze w tym roku „Mazurskie okno pamięci”

W poniedziałek 20 września w Żytkiejmach odsłoniliśmy pierwsze w tym roku „Mazurskie okno pamięci”. Instalacja powstała we współpracy ze mieszkańcami Żytkiejm i okolic, którzy udostępnili swoje zdjęcia i wykonali z nich kompozycje.

 

 

Kompozycje przywołują pamięć i wspomnienia mieszkańców części gminy Dubeninki. Instalacje można zobaczyć przy Świetlicy Wiejskiej w Żytkiejmach oraz Filii Bibliotecznej w Żytkiejmach.

Dziękujemy za:
– zaangażowanie mieszkańcom Żytkiejm i okolic;
– za pomoc i wsparcie – Ryszardowi Zielińskiemu Wójtowi Gminy Dubeninki, Teresie Kalinowskiej Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dubeninkach, Teresie Rydzewskiej oraz Dorocie Hołodowskiej.

Projekt „Mazurskie okna pamięci” realizowany przez Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach, Świetlicą Wiejską w Żytkiejmach, Filią Biblioteczną w Żytkiejmach i Urzędem Gminy w Dubeninkach.
Zadanie publiczne finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021 – 2030 NOWE FIO.
Spotkanie prowadził Zbigniew Mieruński.
Konstrukcje wykonał Jarosław Walc.
Zdjęcia Wioletta Anuszkiewicz.

Powiązane artykuły