W Lisach owady zamieszkają w domkach

Za nami cykl warsztatów przyrodniczych, które realizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nadzieja” w Lisach w ramach projektu „Wspólnymi siłami upiększamy wieś”.

 

Dzięki warsztatom przyrodniczym, które poprowadziła dla nas wolontariuszka Basia (na co dzień pracuje w Nadleśnictwie w Gołdapi) młodzież oraz seniorzy mogli zgłębić swoją wiedzę przyrodniczą, jak i umiejętności majsterkowania. Na początkowych zajęciach uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o zwierzętach, a przede wszystkim o owadach m.in. jak wyglądają, gdzie zamieszkują oraz – co jedzą?

Kolejnym etapem warsztatów przyrodniczych było wykonywanie domków dla owadów, które bardzo zaciekawiły uczestników. Dużo pracy trzeba było włożyć w samo przygotowanie wypełnienia do domków, gdyż potrzebne były szyszki, patyki, kora i wiele innych rzeczy. Jak udało się skonstruować w całości domki uczestnicy warsztatów poszli na poszukiwanie pierwszych domowników. Jak się okazało pierwszym owadom bardzo spodobały się domki, a uczestnicy obiecali, że z zaciekawieniem będą obserwować dalszy rozwój mieszkańców.

W trakcie warsztatów ogłosiliśmy konkurs plastyczny pod nazwą „To ja OWAD” i każdy ze słuchaczy miał możliwość wzięcia w nim udział. Na ostatnich zajęciach została zaprezentowana większość prac konkursowych oraz nagrodziliśmy wszystkich uczestników drobnymi upominkami.

Projekt został dofinansowany dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Banie Mazurskie realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

 

Więcej zdjęć dostępnych na FB profilu stowarzyszenia

 

Powiązane artykuły