Podczas weekendu policjanci pracowali na miejscu dwóch kolizji z rowerzystami i zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

W miniony weekend na drogach powiatu gołdapskiego doszło do dwóch niegroźnych kolizji z rowerzystami. Ponadto policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę.

 

 

Pierwsze zdarzenie z udziałem rowerzysty miało miejsce w piątek, 10 września około 18:00 w Dąbrówce Polskiej. 13-latek jadący rowerem, kiedy był wyprzedzany, nagle postanowił zjechać na lewą stronę nie sygnalizując zamiaru wykonania manewru. Takie zachowanie było przyczyną kolizji. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Kolejna kolizja miała miejsce w sobotę 11 września po 10:00 na ul. Kolejowej w Gołdapi. Jadący drogą dla rowerów 9-latek również bez wcześniejszego zasygnalizowania, postanowił przejechać na drugą stronę drogi po przejściu dla pieszych i wjechał wprost pod nadjeżdżające auto.

W sobotę po 19:30 policjanci interweniowali Siedlisku. Dyżurny gołdapskiej komendy po przyjęciu zgłoszenia, dotyczącego nietrzeźwego kierowcy natychmiast wysłał patrol ruchu drogowego. Kiedy policjanci udali się na miejsce kierowca znajdował się poza pojazdem. Dzięki intensywnej pracy mundurowych pracujących przy zdarzeniu zgłoszenie zostało potwierdzone. Badanie alkomatem 33-letniego kierowcy wykazało około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Przyznał się do winy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę na drodze!

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły