Gdzie wędrują nasze odpady i co z tą energią?

W dniu 16 września grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr2 w Gołdapi wzięła udział w wycieczce do Siedlisk i Ełku. W Przedsiębiorstwie Gospodarowania Odpadami Eko-MAZURY uczniowie dowiedzieli się, jak właściwie segregować śmieci.

 

Na własne oczy przekonali się, że śmieci są sortowane i składowane, a następnie trafiają do różnych zakładów przetwarzających plastikowe butelki, metale, papier, szkło. Odpady organiczne pozostają dłużej w dużej kompostowni.

W Centrum Edukacji Ekologicznej dzieci uczestniczyły w zajęciach o odnawialnych źródłach energii (OZE). Kolektory słoneczne, geotermie, elektrownie wodne, generatory wiatrowe wytwarzają czystą energię. Czy jednak same OZE wystarczą, by w przyszłości zaspokoić zapotrzebowanie na energię w Polsce?

Dzieci miały też czas na podziwianie roślinności wokół budynku Centrum Edukacji Ekologicznej oraz obserwację ryb w akwariach.

Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu „Spotkania z ekologią”.

Projekt „Spotkania z ekologią” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły