Pijany kierowca wpadł, bo nie zatrzymał się na „STOPIE”

Mimo wielu apeli Policji nadal znajdują się kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Dzisiejszej nocy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego udaremnili dalszą jazdę kolejnemu takiemu kierowcy.

 

 

 

30-latek podróżujący audi nie zatrzymał się na „STOPIE” i omal nie uderzył w radiowóz. Podczas kontroli wyszło na jaw, że ma w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Dzisiejszej nocy (5/6 sierpnia) około 1:00 gołdapscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podczas patrolu terenu miasta zauważyli pojazd marki Audi A3, którego kierujący z dużą prędkością wyjeżdżał ze skrzyżowania ulicy Partyzantów i Wolności nie stosując się do znaku „STOP”.

Auto omal nie uderzyło w policyjny radiowóz. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 30-letni obywatel Białorusi. Od mężczyzny mundurowi wyczuli silny zapach alkoholu, w związku z czym zbadali jego stan trzeźwości. Jak się okazało mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Teraz 30-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę „na podwójnym gazie” grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły