Spotkanie w sprawie ZPL. Mediom zakazano wstępu

Dzisiejsze spotkanie w sprawie sytuacji (i przyszłości) Zakładu Przyrodoleczniczego okazało się kolejnym gminnym „przekładańcem”. Najpierw było planowane w sali sesyjnej (nr 1), w przeddzień podjęto decyzję by odbywało się w ciasnej „dziesiątce”.

 

 

Media nie miały wstępu, nie było dotychczasowego wykonawcy, zakazano nagrywania. Burmistrz Tomasz Rafał Luto wszystkiego dopilnował, „witając” gości na holu pierwszego piętra.

Od radnych dowiedzieliśmy się między innymi, że według Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego część prac może być kontynuowana (konkretnie idzie o te działania, które są zgodne z projektem dołączonym wcześniej do wniosku o dofinansowanie z UE). Radni pytali o termin zakończenia budowy – usłyszeli, że nastąpi to w 2023 roku.

Nikt jeszcze nie oszacował dalszych kosztów inwestycji i innych działań z nią związanych, w tym: naprawienie błędów budowlanych, zapisanych w protokołach kontroli sanepidu i ppoż.; opracowanie (lub dopracowanie) projektu; wyłonienie nowego wykonawcy; zatrudnienie inspektora nadzoru. Ponadto, jak na to wpłyną nowe ceny materiałów budowlanych?

Pozostaje też sprawa wypłacenia należności dotychczasowym wykonawcom (około 5 mln zł) i inspektorom nadzoru.

Grafika: pixabay.com


Aktualności

Powiązane artykuły

36 komentarzy do “Spotkanie w sprawie ZPL. Mediom zakazano wstępu

 1. Dotujący

  Chyba najistotniejsza sprawa: co z dotacją na dokończenie inwestycji?

  Ocena: 4.83/5. z 40 głosów.
  Please wait...
  1. Póki co dotacja nie jest „przekreślona”…

   Ocena: 2.14/5. z 21 głosów.
   Please wait...
   1. NLopek

    To zrozumiałe. Trudno żeby marszałek Brzezin kręcił bat sam na siebie. Jeśli ta brudna „gołdapska” sprawa dotrze do Brukseli to kto potem naszemu województwu da jakiekolwiek pieniądze? (czyt. : kto potem funkcję Marszałka powierzy panu Brzezinowi?)

    Ocena: 5.00/5. z 24 głosów.
    Please wait...
 2. KTOŚ

  Burmistrz Luto to na swoich imieninach niech wita swoich gości. Póki jest burmistrzem to nie ma prawa zabraniać kto będzie brał udział w spotkaniu! W dobie „covida” zorganizował spotkanie w tak małej sali? Czy powiadomiono sanepid o takiej ciasnocie w sali nr 10? Gołdapianie – jeszcze chwila i on ustanowi „swoje prawo”!Każdy miesiąc tego cyrku to kolejna wpłata na jego koncie a nam funduje gigantyczne długi! Na temat dotacji panie redaktorze są one przyznawane na inwestycje która trzeba rozliczyć w określonym czasie! A tu mamy przedłużanie w nieskończoność!

  Ocena: 4.93/5. z 59 głosów.
  Please wait...
 3. Z tego spotkania wnioski są następujące.
  1.Za zatrzymanie budowy zakładu i utratę wielu milionów winny jest radny Tobolski.
  2.Wykonawcy, którzy zeszli z placu budowy będą obciążeni wielkimi kosztami, odszkodowaniem i zapłacą za dodatkowe prace z własnej kieszeni.
  3.Nie ma słowa o nieprawidłowościach czy błędach Burmistrza Luto i urzędników.
  4.Będą dużo wyższe koszty zakończenia budowy ,ale nie wiadomo o ile, a zapłacimy my podatnicy.
  5.Kilku radnych jak zwykle wykazało postawę wiernopoddańczą wobec Burmistrza Luto.
  Hołdyński, Wawrzyn, Zajączkowski. Jańczuk
  6.Burmistrz po trupach brnie w tą inwestycję i wydaje kolejne nasze pieniądze na kancelarie
  prawnicze, biegłych w dziedzinie budownictwa itp.
  7.Burmistrz oświadczył, że kolejne takie spotkanie odbędzie się bez udziału radnego Tobolskiego.
  Reasumując spotkanie NIC SIĘ NIE STAŁO I ROBIMY SWOJE
  Buta , arogancja, chamstwo i zwalanie winy na innych.
  Radny Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.67/5. z 73 głosów.
  Please wait...
  1. Matylka

   Nie wydaje mi się aby „kolejne takie spotkanie” skierowane „do radnych” odbyło się bez udziału radnego Tobolskiego. Jakie byłyby podstawy by nie wpuścić wybranego przez mieszkańców radnego na takie spotkanie? Byłyby natomiast podstawy by zwrócić się do WSA i burmistrz by przegrał podwijając swój ogon.

   Ocena: 4.98/5. z 40 głosów.
   Please wait...
 4. Obsrewator

  Jak to czesc robot mozna realizowac? Na podstawie jakiego przepisu prawa budowlanego? Moze autor tego nonsensownego postanowienia pan Lewinski sam obejmie obowiazki kierownika budowy i nia pokieruje na podstawie tego projektowego knota. Jesli to postanowienie istnieje to prokuratura bedzie miala kolejny dowod w sprawie tuszowania samowoli budowlanej

  Ocena: 4.84/5. z 50 głosów.
  Please wait...
 5. Imię

  Kłamstwo. Burmistrz mijał się z prawdą i oszukiwał, nie robił tego od dziś. Gdyby nie radny Mieruński i pani radna Anuszkiewicz nigdy nie dowiedzielibyśmy się tego, co dzisiaj zostało powiedziane. Pan traktuje tą sprawę osobiście, a to właśnie oni rzeczowo podeszli do problemu, który za chwilę dotknie nas, mieszkańców. Proszę nie zakłamywać rzeczywistości i przyznać rację faktom, że to nie pana wina, nie wina Anuszkiewicz i Mieruńskiego, tylko Luto. Media też popisały się nie żądając wejścia na salę.

  Ocena: 4.49/5. z 47 głosów.
  Please wait...
  1. Kinia

   Ktoś tu próbuje skłócić radnych. Kto wyniósł takie informacje z tego spotkania? Ja wiem, że pytania zadawali też Zbigniew Makarewicz, Marian Mioduszewski i Monika Wałejko.

   Ocena: 2.42/5. z 24 głosów.
   Please wait...
   1. Mieszkaniec

    Radni mogli zarządzać od burmistrza spotkania otwartego i nie byłoby dywagacji, który radny był aktywny, a który przyszedł wykonać rozkaz. I każdy mógłby zobaczyć, kto i o czym mówi. A tak tajne przez poufne.

    Ocena: 4.83/5. z 46 głosów.
    Please wait...
    1. Anonim

     Tego mogli zażądać tylko uczciwi radni. W tej radzie większości na rękę jest to, że (słowo usunięte przez redakcję) stał na straży i nie wpuszczał. Oni nie chcą, żeby społeczeństwo wiedziało kto i co mówi. Pamiętam sprzeciw, jaki powstał, kiedy Mieruński zaproponował, żeby nie tylko sesje, ale również komisje były transmitowane.
     A teraz jeszcze z innej beczki- szkoda, że bez odzewu pozostała niewinna sugestia redakcji, że być może czas się przyjrzeć wyborom prezesa spółdzielni, a także towarzystwa wzajemnej adoracji, które go otacza w postaci jakiejś tam rady – nadzorczej? chyba. Tak sobie myślę, że może stanę w szranki z etatowym radnym Wawrzynem. A może ktoś inny? Może młody Makarewicz? Sprawnie działa jako szef wspólnoty na własnym podwórku. A i w samej spółdzielni znalazłby się niezły kandydat. Artur ma chyba na imię. Chłopaki- wygryziemy Wawrzyna? Ja chętnie 🙂

     Ocena: 5.00/5. z 43 głosów.
     Please wait...
     1. Spółdzielca

      No to do roboty chłopaki. To jest słuszny kierunek. Jak uświadomicie spółdzielcom, że warto tego „karierowicza” wreszcie wymienić na osobę wykształconą i rozwojową (oby nie jak burmistrz), to sporo ludzi pójdzie za tą propozycją. Niestety wymaga to pracy, szczególnie w dotarciu do starszych mieszkańców – spółdzielców. A radny Wawrzyn na pocieszenie może znajdzie jakieś wsparcie u swego burmistrza.

      Ocena: 4.89/5. z 37 głosów.
      Please wait...
   2. Mnietek

    Podobno jeszcze bardzo rzeczowy i konkretny głos zabrał pan radny Wawrzyn, głowa wszystkich radnych.

    Ocena: 4.16/5. z 19 głosów.
    Please wait...
 6. Andrzej

  Burmistrz zapomniał tylko nam przekazać o opłatach za parkomaty, bo znów chce zabrać ludziom pieniądze w formie tego lokalnego opodatkowania. Nie dba o szpital, który nie umie sobie poradzić ze szczepieniami, o czym dzisiaj informowali mnie moi wyborcy. Sami w wyniku demokracji wybraliście taką miernotę i karierowicza, czekam na rozstrzygnięcia decyzji prokuratury, CBA i NIK, które go dosięgną.

  Ocena: 4.62/5. z 53 głosów.
  Please wait...
  1. Rafał

   Zdaje się, dziś czytałem, że akurat bez żadnych problemów i wcześniejszych zapisów można się w Gołdapi dziś (i chyba nie tylko dziś) zaszczepić jednorazową szczepionką Johnson&Johnson. Żadnych problemów więc nie ma.

   Ocena: 3.00/5. z 27 głosów.
   Please wait...
   1. XCVVBNM

    Bzdura, ludzie wkur…. czekali od 7:30. Otworzyli po 9:30.

    Ocena: 3.75/5. z 12 głosów.
    Please wait...
    1. Benek

     Wszedłem o 7.58. Bez kłopotu.

     Ocena: 4.00/5. z 12 głosów.
     Please wait...
 7. Najgorszy miesiąc w roku

  Transparentność.

  Ocena: 4.78/5. z 37 głosów.
  Please wait...
 8. Irek

  To jest skandal żeby w demokratycznym państwie władza miała jakieś tajemnice przed obywatelami. Przecież wydajecie nasze pieniądze Ja żądam informacji na co tym razem burmistrz je kieruje. Jest Pan fatalnym gospodarzem wraz z większością radnych. Musimy o tym mówić żeby już nigdy tacy samorządowcy nami nie kierowali

  Ocena: 4.91/5. z 64 głosów.
  Please wait...
 9. Robert

  A ja myślałem, że jak człowiek działa zgodnie z literą prawa, wszystko jest zrobione zgodnie z dokumentacją i wszelkie dziąłania nie budzą wątpliwości co do podejmowania decyzji w świetle prawa to nie trzeba ukrywać tego przed mediami i zapowiadać, że kolejne spotkanie bez radnego Tobolskiego. Czy Luto czegoś się boi wraz z Jańczukiem Wawrzynem i Hołdyńskim, że aż boją się mówić publicznie przy otwartych drzwiach. Ja patrząc na to z boku to wg. mojej oceny kręcony jest jakiś nieuczciwy interes a tym bardziej jest to wbrew powiedzieniu Lutego, przede wszystkim nie jest to transparentne działanie władzy. Co ukrywają radni Wawrzyn Jańczuk i Hołdyński wraz z burmistrzem Luto? Czy jest ktoś mi w stanie udzielić odpowiedzi? Czy jest to ich wspólny interes? Jeśli doszło do zaniedbań, ja jako mieszkaniec Gołdapi chciałbym aby zostały wyciągniętę konsekwencję od osób, które dopuściły się zaniedbań a nie uprawiania kolesiostwa i tuszowania sprawy przed opinią publiczną. Aż boje się pomyśleć co naprawdę wiedzą ci czterej panowie i co ukrywają przed nami mieszkańcami. Ale domniemywam, że musi tam być niezły bałagan!

  Ocena: 4.79/5. z 48 głosów.
  Please wait...
  1. Erazm

   Cała bieda w tym, że ci czterej panowie to niewiele wiedzą.

   Ocena: 4.90/5. z 29 głosów.
   Please wait...
 10. lex

  „Zaistnienie przeszkody w pełnieniu funkcji przez burmistrza musi być potwierdzone odpowiednimi dokumentami.
  Są to w przypadku:
  – tymczasowego aresztowania – zawiadomienie pracodawcy przez sąd,
  – odbywania kary pozbawienia wolności albo kary aresztu – wezwanie sądu
  do odbycia kary (sąd przesyła to wezwanie przewodniczącemu rady gminy),
  – choroby powyżej 30 dni – zaświadczenie lekarskie,
  – zawieszenia w czynnościach służbowych – postanowienie prokuratora albo
  sądu o zastosowaniu tego środka (sąd lub prokurator przesyła je
  przewodniczącemu rady gminy).
  – tymczasowego aresztowania – od dnia zatrzymania do dnia zwolnienia,
  – odbywania kary pozbawienia wolności albo kary aresztu – od dnia
  wskazanego w wezwaniu do stawienia się w zakładzie karnym do dnia
  zwolnienia,
  – choroby powyżej 30 dni – w okresie wskazanym w zaświadczeniu
  lekarskim,
  – zawieszenia w czynnościach służbowych – w okresie zawieszenia w tych
  czynnościach
  – jednak nie dłużej niż do dnia wygaśnięcia mandatu burnistrza.”

  Podstawa prawna: art. 26a, art. 28f-28h ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym

  Ocena: 5.00/5. z 21 głosów.
  Please wait...
 11. Wojciech

  Skoro nie możemy dowiedzieć się co wydażyło się na spotkaniu z Lutem. To chciałbym zwrócić się z uprzejmą prośbą do radnych (pewnie nie wszyscy podejmą próbę) aby we własnym zakresie zorganizowali spotkanie publiczne, dostępne dla mediów, transmitowane chociażby przez zwykły telefon na fejsbuku, z wykonawcą budowy ZPL. Może ta strona sporu powie, opowie nam prawdę ludziom mieszkającym na ziemi Gołdapskiej o całej tej inwestycji i o powodach tego dramatu finansowego. Dziękuję.

  Ocena: 4.97/5. z 37 głosów.
  Please wait...
 12. Szanowny Wojciechu. Podczas kilku sesji Rady Miejskiej oraz na tym środowym spotkaniu
  Burmistrz Luto stwierdził jednoznacznie ,że za zatrzymanie budowy zakładu oraz utratę wielu milionów zł. winny jest radny Andrzej Tobolski . Proszę więc Pana o spotkanie albo wymianę korespondencji ze mną ponieważ faktycznie mam obszerną wiedzę i dokumenty w tej sprawie.
  Może uda mi się chociaż jednego obywatela przekonać o tym ,że to nie ja a Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto jest winowajcą. To przeciwko niemu prokuratura prowadzi dochodzenie z art.231 KK a nie przeciwko mnie.
  Buta, arogancja, chamstwo, kłamstwa i ewidentne działanie na szkodę interesu publicznego jest w tym przypadku tak oczywiste ,że każdy kto zapozna się z dowodami nie będzie miał wątpliwości. Pierwsza osobą , która została poinformowana o tych błędach i nieprawidłowościach był Przew. Wojciech Hołdyński, któremu niestety nie udało się zamieść tematu pod dywan ponieważ zostałem radnym i wszystko ujawniłem. .W mojej ocenie jest on współodpowiedzialny i powinien ponieść konsekwencje karne.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.88/5. z 40 głosów.
  Please wait...
  1. WWK

   Spotkanie to dobry pomysł, ale pod warunkiem, że nie tylko z panem Tobolskim ale też z innymi radnymi (niemile widziani Wawrzyn i Janczuk ale niech tam sobie będą, bo ani zaszkodzą ani pomogą!) a przede wszystkim z wykonawcami inwestycji oraz niedawnym inspektorem nadzoru panem Gierasimiukiem. No i naturalnie przy udziale mediów, jak najbardziej otwarte. Ciekawe czy w przypadku takiego spotkania też nie będzie zarzutów , jak przy tym opisywanym , o złamanie przepisów sanitarnych?

   Ocena: 5.00/5. z 21 głosów.
   Please wait...
   1. Swobodny Dzordz

    @WWK, @Endrju 😉

    No ale ile to roboty??

    Oglasza pan, panie radny Tobolski, ze dnia waznego, sierpniowego, roku panskiego 20-go pierwszego, spotykamy sie … na tarasie przy „Matrioszce”, bo tam sporo miejsca jest (a gdyby padalo, to i wewnatrz);

    I zaprasza pan, oficjalnie, czternascioro pozostalych radnych (wlacznie z p. radna hospitalizowana), plus zainteresowanych obywateli, plci obojga, no i mowi pan, i reszta radnych (w uporzadkowany sposob), kto co powiedzial na tym utajnionym spotkaniu, inni radni odpowiadaja (zeby nie bylo, ze Tobolski jak Walesa – ze tylko, no i ja, i – kurna – tylko ja!

    Pomoc panu? 🙂

    Ocena: 5.00/5. z 23 głosów.
    Please wait...
  2. Jan

   W mojej natomiast ocenie, jesteś kłamcą – oszukałeś ludzi. Odkąd zostałeś radnym nic nie zrobiłeś ze swoim programem wyborczym. Nic nie zrobiłeś dla rozwoju przedsiębiorcczości prezesie na papierze za najniższą krajową. Jako oszukany wyborca będą gorącym żelazem wypalał takich ludzi jak ty z lokalnej polityki. Jesteś zwykłym oszustem bazującym na emocjach zwykłych prostych ludzi. Umiesz tylko nasyłać służby na innych, nieważne czy słusznie czy nie, dla mnie jesteś zwykłym kłamcą wyborczym i konfidentem.

   Ocena: 2.00/5. z 32 głosów.
   Please wait...
   1. Anonim

    Pewnie masz sporo racji w tym, co piszesz Janie, ale paradoks tkwi w tym, że tylko ten facet, do którego działań i metod można mieć bardzo wiele zastrzeżeń, wykonuje swój mandat tak, jak należy. I piszę to ja- osoba, która osobiście została przez Tobolskiego oszkalowana i skrzywdzona. I to jest właśnie najgorsze, że ludzie, którzy uchodzą za uczciwych, bogobojnych, prawych i sprawiedliwych zachowują się jak zwykłe zastraszone pacany, a facet, który na wypowiedziane cztery słowa, w dwóch albo przesadza, albo się się myli, robi w tej chwili najlepszą robotę. Mam propozycję dla tych radnych, którzy mają w tej radzie jakiekolwiek własne zdanie, a mam na myśli Mioduszewskiego, Makarewicza, Anuszkiewicz, Mieruńskiego, okazuje się, że też Wałejko- zewrzyjcie szyki z tymże Tobolskim, po pierwsze- dopuście go do komisji, po drugie – poszukajcie jeszcze sprzymierzeńców i wybierzcie nowego przewodniczącego, najlepiej Mioduszewskiego, pogońcie Wawrzyna i Jańczuka ze stanowisk i zróbcie porządek z tym (zwrot usunięty przez redakcję). Pokażcie mu jego miejsce, bo on dawno już zapomniał kto jest od kontroli jego pracy. Przy takim przewodniczącym i takiej poddańczości większości radnych – nic dziwnego. Ludzie- macie takie możliwości! Jak pojedziecie po jego zarobkach, to przecież go krew zaleje. Pokażcie mu wreszcie, że nie jesteście podnóżkami! Pasuje wam taka rola? Więcej odwagi i wsparcia dla siebie nawzajem, ale bez zmiany przewodniczącego to nic nie da.

    Ocena: 4.97/5. z 37 głosów.
    Please wait...
   2. Imam

    Proszę przytoczycie zrealizowane obietnice Tomasza Luto, Piotra Wasilewskiego, Anny Falińskiej, Józefa Dominiuka, Józefa Wawrzyna, Wojciecha Hołdyńskiego.

    Rozliczajmy wszystkich! Szczególnie tych, którzy zdradzili!

    Ocena: 4.57/5. z 37 głosów.
    Please wait...
 13. Darek

  To jest prawda ,że sam burmistrz Luto nic by nie zrobił sam bez swoich urzędników i radnych ,którzy patrzą tylko na swoje przywileje i dobre relacje z Lutym. Także powinni być pociągnięci do odpowiedzialności ponieważ koszty tej inwestycji będą wyższe i to o wielkie miliony,a już straciliśmy prawie 4 mln.poprzez brak zarobku za jeden rok. Teraz trzeba zapłacić Słowikowskim , dla Budomarku ,prawnikom, projektantowi ponad 6 milionów. Dokończenie budowy jak oszacowała na spotkaniu pani Kardel to koszt rzędu 30 % dotychczasowych wydatków. Czyli żeby to skończyć potrzebne jest kolejne 10 baniek. Czy to nie jest chore ?
  Powyższe informacje uzyskałem od radnego Tobolskiego.którego popieram w ujawnianiu tej patologii.

  Ocena: 4.92/5. z 24 głosów.
  Please wait...
 14. KTOŚ

  Buta i arogancja władzy rośnie z każdym dniem! Po nich to tylko potop!A tak szczerze- lepiej się pozbyć- sprzedać Zakład Przyrodoleczniczy w takim stanie a z pieniędzy uzyskanych spłacić zobowiązania. Nie będziemy więcej się zadłużać,aby na kilka lat zamrozić inne inwestycje!Wybrać nowe władze, radnych ( bez dotychczasowych co straty przynosili)Przekreślić grubą kreską i zacząć od nowa! Gołdap to piękne miasto i są tu jeszcze ludzie, którym bardzo zależy na jej rozwoju.

  Ocena: 5.00/5. z 18 głosów.
  Please wait...
 15. Nauczyciel

  Część wyborców Tomasza Luto i popierających go radnych zapewne przeczyta ten tekst. Mam do Was pytanie całkiem serio:
  Czy powierzylibyście swój majątek Tomaszowi Luto do zarządzania i prowadzenia swoich spraw? PINy do kart, pełnomocnictwa do mieszkań, domów, gospodarstw? Serio?

  Śmiem twierdzić, że gdybyście tak zrobili, szybko zostalibyście bankrutami a ścigałyby was nie tylko komornicy ale także dziwne szemrane instytucje lichwiarskie i łyse karki.
  Więc dlaczego zrobiliście to nam wszystkim wybierając T. Luto na urząd burmistrza?
  Już jesteśmy pod kreską a niedługo gmina zostanie bankrutem z komisarzem.

  Moim zdaniem, ZPL trzeba dokończyć ale zrobić to jak najszybciej. Następnie zatrudnić tam tylko i wyłącznie fachowców a nie kolejną Falińską, Dzienisa, Podziewskiego czy rodzinę Lutego. Po upływie okresu trwałości sprzedać operatorowi, którego trzeba znaleźć jak najszybciej. Tenże operator mógłby ten obiekt potraktować jako uzupełnienie własnej bazy hotelarskiej. Więcej szczegółów niebawem z jednym zastrzeżeniem: nigdy takiej operacji nie przeprowadzi Luto, Łabanowska, Białek czy inni „specjaliści”. Po prostu to nie ich poziom. Więc najpierw trzeba wymieść to towarzystwo, postawić przed sądem a potem można działać.

  Gotowi? Czas się budzić bo niedługo wodę będziecie mieli po 50 zł/m3, zlikwidowane 3 szkoły, dom kultury, OSiR i komisarza na głowie.

  Ocena: 4.85/5. z 26 głosów.
  Please wait...
  1. 1 zł polski.

   Czy powierzylibyście swój majątek Tomaszowi Luto do zarządzania i prowadzenia swoich spraw? PINy do kart, pełnomocnictwa do mieszkań, domów, gospodarstw? Serio?
   Odpowiedź – NIGDY!!!

   Zadam pytanie od siebie – czy powierzylibyście jakąkolwiek, nawet najmniejszą prywatną firmę choćby „kiosk ruchu” albo myjnię samochodową w zarząd tego człowieka?

   Ocena: 5.00/5. z 22 głosów.
   Please wait...
 16. Nauczyciel właściwie stwierdził to o czym ja mówię od kilku lat i chwała mu za to ,że jednoznacznie ocenia brutalne fakty.
  Należy głośno mówić ,że inwestycja stulecia Pana Burmistrza Luto jest UTOPIONA ,tyle ,że to my podatnicy zapłacimy za wszystko. Niestety nie ma odpowiedzialności zbiorowej wobec radnych ,którzy wspierali Burmistrza w tej inwestycji. Ale zawiadomimy obywateli i wyborców w odpowiednim momencie.
  Radny Rady Miejskiej w Gołdapi Andrzej Tobolski

  Ocena: 5.00/5. z 18 głosów.
  Please wait...
 17. Charge

  Kilka uwag do zachowania Tomasza Luto podczas wczorajszego koncertu. Była to oficjalna impreza z przedstawicielem rządu a takim jest w województwie wojewoda należy zatem zadbać o dochowanie zasad protokołu:
  1) krawat jest obowiązkowym elementem ubioru;
  2) kolor garnituru odpowiadał bardziej codziennej pracy niż oficjalnej uroczystości;
  3) buty jak w pkt. 2;
  4) zakładanie nogi na nogę odkrywa brak dobrego wychowania i oznacza pogardę dla pozostałych uczestników;
  5) buty powinny zasłaniać palce u stóp – uwaga do żony burmistrza.
  6) jak się zaprasza współpracowników to się za nich odpowiada – dopuszczenie do oficjalnego zdjęcia Mariusza Kowalczuka ubranego w dresy jak na wiejską dyskotekę świadczy i o Kowalczuku i o jego przełożonym – Tomaszu Luto.

  Chamstwo na salonach, chamstwo w gminie. Bądźcie dumni gołdapianie z takich elit.

  Ocena: 4.84/5. z 25 głosów.
  Please wait...
  1. Swobodny

   @Charge

   ad 4: mogl jeszcze, swoim zwyczajem, wsadzic rece w kieszenie, i rozgrywac kolejny set w ping-ponga… – a chyba tego nie zrobil;

   ergo – zwazywszy na powyzsze: p. Charge… – czepiasz sie pan Bogu ducha winnego faceta! ;-P

   Ocena: 4.71/5. z 7 głosów.
   Please wait...