Spotkanie Urszulą Wrzosek i jej twórczością

W środę Biblioteka Publiczna w Gołdapi po raz kolejny gościła na wieczorze poetyckim gołdapską nauczycielkę i poetkę – Urszulę Wrzosek.

Działalność i twórczość autorki przedstawiła dyrektor biblioteki Agnieszka Dziobkowska. Pani Urszula przez wiele lat była nauczycielką gołdapskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II, która prowadząc wieczory, teatry z młodzieżą licealną zaszczepiła dziesiątkom młodych ludziom jak należy rozumieć, kochać i żyć poezją.

Urszula Wrzosek jest autorką trzech tomików poezji – „Zapiski z „nie” codzienności”; „Ucieczki z „nie” pamięci”; „Mój kuferek”. Natomiast w lipcu ukaże się kolejny tom, którego promocja najprawdopodobniej nastąpi w sierpniu. Tomiki zostały zilustrowane akwarelami autorki.

Na koniec tego wieczoru młody przedstawiciel widowni, który brał udział w licznych konkursach poetyckich, przeczytał wiersz wybrany z tomiku Urszuli Wrzosek zatytułowany „Droga krzyżowa na piękną Górę”.

Kolejne wieczory poetyckie najprawdopodobniej będą kontynuowane w bibliotece we wrześniu. O spotkaniach poinformujemy na stronach internetowych.

Powiązane artykuły