Skuteczne zwalczanie wirusów i bakterii, dzięki Technologii Plasmacluster

Wszystkie oczyszczacze powietrza marki Sharp zostały wyposażone w Technologię Plasmacluster. Urządzenie podczas jonizacji uwalniania dodatnie i ujemne jony, które eliminują do 27 gatunków mikroorganizmów chorobotwórczych. Od opracowania technologii w 2000 roku, generatory jonów Plasmacluster poddane zostały licznym ulepszeniom.

 

Udoskonalono system elektrod, osiągnięto bardziej kompaktowe rozmiary, ograniczono zużycie energii i zwiększono ilość generowanych jonów. Jest to specjalistyczne urządzenie generujące jony Plasmacluster w wysokich stężeniach, unieszkodliwiają one wirusy unoszące się w powietrzu, ograniczają wzrost grzybów pleśniowych na powierzchniach oraz niwelują nieprzyjemne zapachy jakimi przesiąkają zasłony i meble. Technologia Plasmacluster posiada dużo zalet, które są szeroko znane, a produkty, które ją wykorzystują są wysoko cenione.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EU-W

Sharp FP-J60EU-W to jeden z większych modeli. Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 48 m². Wydajność oczyszczania na godzinę wynosi 396 m³. System filtracji jest tak sam sam jak w modelu FP-J40EU-W. Oczyszczacz posiada także generator jonów Plasmacluster High-Density 25000. Urządzenie w trybie nocnym emituje głośność na poziomie 15 dB, więc jest praktycznie niesłyszalne.

Kilkustopniowe oczyszczanie powietrza <h3>
Powietrze w oczyszczaczu Sharp FP-J60EU-W oczyszczane jest za pomocą wysokiej jakości zestawowi filtracyjnemu.

●    W pierwszej kolejności powietrze oczyszczane jest z większych zanieczyszczeń, takich jak włosy, kurz czy sierść. Służy do tego filtr wstępny, który swoją pracą odciąża pozostałe filtry.

●    Za pomocą filtra z węglem aktywnym zostają zneutralizowane nieprzyjemne zapachy np. dym papierosowy oraz usuwane są lotne związki gazowe.

●    Na ostatnim etapie powietrze przechodzi przez filtr HEPA H13, którego skuteczność wynosi aż 99,97%. Powietrze oczyszczone zostaje z najdrobniejszych zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona. Filtr HEPA H13 skutecznie eliminuje pyły zawieszone PM10 i PM2.5, pyłki, roztocza, alergeny.

 

Technologia Plasmacluster

Wykorzystana w urządzeniach Sharp Technologia Plasmacluster pozwala na efektywniejszą walkę ze wszelkimi drobnoustrojami. Generator jonów wytwarza, a następnie wypuszcza do otoczenia dodatnio i ujemnie naładowane jony, które skutecznie unieszkodliwiają napotkane na swojej drodze patogeny, takie jak bakterie, wirusy, zarodniki pleśni i grzybów. W oczyszczaczu powietrza wysokie stężenie produkowanych jonów to zasługa generatora jonów Plasmacluster High-Density 25000. Udowodniono, że wytworzone przez generator jony wpływają także pozytywnie na nasze samopoczucie oraz koncentrację.

Wszystko czego potrzeba

Oczyszczacz Sharp FP-J60EU-W został wyposażony w wiele dodatkowych funkcji, które sprawiają, że korzystanie z urządzenia jest bardzo komfortowe i wygodne. Oczyszczaczem możemy sterować ręcznie i zależnie od potrzeb ustawiać odpowiednią prędkość wentylatora – sleep, med oraz max. Urządzenie może działać w trybie inteligentnym, gdzie praca automatycznie jest optymalizowana na podstawie 3 czujników. Timer umożliwia zaprogramowanie czasu włączenia oczyszczacza. Dodatkowymi funkcjami jest również: tryb Clean Ion Shower (intensywny 60 minutowy program oczyszczania i jonizacji powietrza), Plasmacluster Spot (miejscowe usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin), blokada rodzicielska (zablokowanie sterowaniem urządzenia). Ponadto o aktualnej jakości powietrza informuje nas 7-kolorowy wskaźnik powietrza, natomiast o konieczności wyczyszczenia zestawu filtracyjnego sygnalizuje wskaźnik konserwacji filtrów. Użyteczny jest także numeryczny wskaźnik aktualnego zużycia energii i pyłów PM2.5.

 

Podsumowanie – Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EU-W z Technologią Plasmacluster

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EU-W to model przeznaczony do większych pomieszczeń – 48 m². Dzięki zastosowanej w nim Technologii Plasmacluster model idealnie sprawdzi się w dla alergików, osób z obniżoną odpornością lub miejscach gdzie musi być sterylnie np. w gabinetach stomatologicznych. Oczyszczacz powietrza Sharp charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością, a przy tym bardzo niskim poziomem głośności.

 

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl


Aktualności

Powiązane artykuły