Poszukiwania magnesem neodymowym – jak się przygotować do wyprawy?

Poszukiwania podwodne nie zawsze muszą wymagać kursu płetwonurka i specjalistycznego sprzętu. Czasami wystarczy zwykła lina, karabińczyk, rękawiczki oraz… odpowiedni magnes! Z tego artykułu dowiesz się, co należy zrobić, by odpowiednio przygotować się do swojej pierwszej wyprawy na poszukiwania magnesem neodymowym.

 

Na czym polegają poszukiwania magnesem neodymowym?

Poszukiwania z użyciem odpowiedniego magnesu polegają na ustawieniu się w odpowiednim miejscu i spuszczeniu do akwenu liny z przytwierdzonym przyrządem. Poszukiwacz przesuwa się stopniowo, przeczesując dno, a gdy poczuje większy opór, wyciąga znalezisko. Można w ten sposób najczęściej wyłowić narzędzia, noże, czasami zdarzają się też pieniądze, a bardzo rzadko nawet telefony i cenniejsze znaleziska. Wszystko zależy od miejsca, które wybierze się na poszukiwania.

 

Gdzie najlepiej szukać skarbów za pomocą magnesu?

Zdecydowanie najlepszym miejscem są wszelkiego rodzaju wody płynące, czyli rzeki, potoki bądź strumienie. Z racji tego, że woda w nich nie stoi, istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo, że uda się znaleźć coś interesującego. Poszukiwacze najczęściej ustawiają się przy różnego rodzaju mostach, kładkach i przeprawach, ponieważ tamtędy najczęściej chodzą ludzie i siłą rzeczy najłatwiej znaleźć tam przypadkowo zgubione przedmioty.

 

Jaki magnes neodymowy do łowienia wybrać?

Na rynku możesz znaleźć magnesy o różnym udźwigu. Na początek najlepiej wybrać te o mniejszej sile przyciągania, ponieważ nie wiadomo, czy nowe hobby okaże się pasją na dłużej. W zupełności wystarczą więc modele do 80 kilogramów. Jeśli zainteresujesz się tematem na dobre, możesz zdecydować się na modele, które pozwolą na wyciąganie cięższych skarbów. W sklepach znajdziesz nawet takie pozwalające unieść do 800 kilogramów! Niezależnie od obciążenia, zawsze pamiętaj o kupnie magnesu ze specjalnym uchwytem, do którego przytwierdzisz linę.

 

Czy sam magnes neodymowy do łowienia wystarczy?

Poszukiwania z wykorzystaniem magnesów wymagają nieco więcej sprzętu. Do podstawowego wyposażenia zalicza się:

●       mocną linę –dobrze jest zainwestować w jak najdłuższą, ponieważ ułatwi ona wyjmowanie skarbów nawet z głębokich akwenów;

●       odpowiedni karabińczyk –element ten musi wytrzymywać duże obciążenia, więc zadbaj o to, by nie zawiódł Cię w żadnej sytuacji;

●       rękawiczki ochronne –ochrona dłoni jest konieczna, ponieważ szorstka lina przy wyciąganiu ciężkich znalezisk potrafi przysporzyć o bolesne otarcia.

Do podstawowego wyposażenia możesz dodać też to nieobowiązkowe. Należą się do nich na przykład kausza oraz rurka termokurczliwa służące do dodatkowej ochrony liny. Niektórzy zabierają ze sobą także wiadro albo torbę, do której można schować złowione skarby. Bardziej doświadczeni poszukiwacze zabierają też ze sobą podstawowy nożyk albo nożyczki. Przydają się one do wydobywania skarbów zaplątanych w sieci.

Najlepszej jakości magnesy neodymowe i niezbędne akcesoria do poszukiwań znajdziesz na senseipro.pl.

 


Aktualności

Powiązane artykuły