Pijany kierowca wjechał w samochód i próbował uciekać

Gołdapscy policjanci zatrzymali 27-latka z powiatu oleckiego, który kierował volvem mając w organizmie prawie promil alkoholu. Mężczyzna uderzył w zaparkowany pojazd, po czym próbował uciekać. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (5 lipca) przed 19:00 na jednym ze sklepowym parkingów w Gołdapi. Do policjantów podejmujących interwencję na ul. Królewieckiej podeszła kobieta, która oświadczyła, że kierujący volvem uderzył w jej auto i chciał odjechać. Zgłaszająca wskazała sprawcę całej sytuacji, który z dużą   prędkością oddalał się w kierunku obwodnicy miasta.

Policjanci natychmiast udali się za pojazdem, który po krótkim pościgu zatrzymali. Sprawcą niebezpiecznej sytuacji był 27 latek z powiatu oleckiego. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu, więc skontrolowali jego stan trzeźwości.

Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i ma w organizmie blisko promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a auto, którym się poruszał nie miało obowiązkowego ubezpieczenia OC.

27-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły