Powiązane artykuły

18 komentarzy do “Piątkowa sesji Rady Miejskiej

 1. Zwracam uwagę ,że Burmistrza i radnych nie interesuje co dzieje się aktualnie w sprawie Zakładu Przyrodoleczniczego , a prawdopodobnie mają miejsce bardzo istotne rozstrzygnięcia w tej kwestii. Burmistrz z Hołdyńskim grają na zwłokę gdyż kolejna sesja będzie dopiero za 7-8 tygodni.
  Wtedy może być już pozamiatane.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.74/5. z 46 głosów.
  Please wait...
 2. ktoś

  Buta i pycha burmistrza przekracza wszelkie granice rozsądku i obnaża brak kultury u burmistrza.Radny Tobolski wybrany został przez Gołdapian i w imieniu Gołdapian zadaje pytania.Odpowiedź burmistrza” nie będę panu odpowiadał” można chyba sobie dopowiedzieć ..” mam was gdzieś gołdapianie? Dlaczego przewodniczący Rady pozwala na takie pyskówki? Ślubowanie na radnego i zmiany w budżecie są tak ważne i ważniejsze niż sprawa Zakładu Przyrodoleczniczego? Jak długo jeszcze będziemy widzami tego CYRKU? W Olecku podobnie ludzie mają dość i myślą o referendum!

  Ocena: 4.83/5. z 47 głosów.
  Please wait...
  1. xyz

   Brak kultury osobistej u osoby, która zasiada na fotelu Burmistrza nie od dzisiaj razi choć trochę myślących. Jak widać wiaty górą i jeśli Prokuratura nie zatrzyma tego ludka, to chyba jesteśmy skazani na następną kadencję. Specjalnie nie łącze jego nazwiska z funkcją, ponieważ na wcześniejszej sesji, ten zadufany człowiek stwierdził, że pan Tobolski nie posiada wpisu w dowodzie osobistym … Radny. A że Luto oprócz swoich danych też nie posiada wpisu z pełnionej funkcji , więc ….. Przewodniczący Hołdyński chyba próbuje chociaż zwrócić grzecznie ….. bardzo grzecznie uwagę o należyty szacunek radnemu Tobolskiemu. Luto jednak ma gdzieś, nasze i wasze uwagi. Jemu dobrze samemu ze sobą i gitara ….. Daj Boże czas rozliczenia tego zadufanego człowieka.

   Ocena: 4.80/5. z 40 głosów.
   Please wait...
  2. Kali

   Referendum nic nie da bo nasi leniwi i mało kumający mieszkańcy po prostu do referendum nie pójdą. A w takim przypadku bufon urośnie jeszcze bardziej i dodatkowo jeszcze bardziej uwierzy, że jest wybrańcem samego Boga!

   Ocena: 4.89/5. z 37 głosów.
   Please wait...
 3. XIX

  Burmistrz po sesji absolutoryjnej wdraża zasadę „dziel i rządź”, dzieli radnych na lepszych i gorszych. Tych „lepszych” zaprosił na spotkanie dziś o 10.30 żeby omówić na co starać się pozyskać pieniądze ze źródeł zewnętrznych. Ciekawe jak się czują uczestnicy tego spotkania?

  Ocena: 4.97/5. z 34 głosów.
  Please wait...
  1. Nina

   Czy to prawda, że nie zaprosił wszystkich radnych, tylko wybranych???

   Ocena: 4.89/5. z 35 głosów.
   Please wait...
 4. Wyborca z maista

  Jeżeli na takie spotkanie „wybranych” radnych przyszli tylko „ci wybrańcy”, to to są zwykłe pionki, a nie radni. Może pójdą ucałować „dłoń”, która „daje i zabiera”. A każde 100 zł w kieszeni radnego lub kogoś z jego rodziny jest więcej warte niż jakieś tam zobowiązania wyborcze i prosta, ludzka przyzwoitość..

  Ocena: 5.00/5. z 35 głosów.
  Please wait...
 5. Bogdan

  Wysłuchałem dziś słów przeczytanych przez p. Hołdyńskiego : ” Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.” Wsłuchałem się w odpowiedź pana radnego Zajączkowskiego: ” ŚLUBUJĘ. TAK MI DOPOMÓŻ BÓG”. I będę się wsłuchiwał i przyglądał dalej. Inni chyba też. Zobaczymy.

  Ocena: 4.83/5. z 29 głosów.
  Please wait...
 6. Adam

  Podczas piątkowej sesji pan Hołdyński, przypominam – Przewodniczący Rady, czuwający nad sprawnym przebiegiem obrad, pogubił się w moim mniemaniu kompletnie i kolejny raz dał przykład na to, że stanowisko to zajmuje niewłaściwa osoba. W punkcie „Ustalanie porządku obrad” , zamiast tylko spytać o propozycje zmian i je ewentualnie przegłosować, nagle przyjmuje pytania od radnego i udziela głosu burmistrzowi żeby ten na nie odpowiedział. W tym punkcie obrad! Pomieszanie z poplątaniem pod rządami takiego przewodniczącego.

  Ocena: 5.00/5. z 28 głosów.
  Please wait...
 7. Michał

  A dlaczego po wniosku pana Andrzeja Tobolskiego o uzupełnienie porządku obrad o wypowiedź burmistrza na temat kilku ważnych dla mieszkańców kwestii, przewodniczący tego wniosku nie przegłosował? Wszystko tu poplątane, pomieszane. Jaki był to był, ale: radny Andrzeju Pianka, niech pan wraca, bo było jednak lepiej.

  Ocena: 4.43/5. z 28 głosów.
  Please wait...
 8. Czarek

  Z wypowiedzi burmistrza (min. 18.06. ) wynika, że nie będzie odpowiadał odtąd radnym na Sesji w trybie „na bieżąco”, a wyłącznie po złożeniu wniosku , w terminie ustawowym. Państwo radni, zamknąć buzie i grzecznie słuchać!. Tylko do tego na Sesji macie prawo. No i jeszcze oczywiście głosować. Tylko tak po myśli burmistrza, bo inaczej nie znajdziecie się na FB w grupie tych radnych, dzięki którym rozwija się nasza gmina.

  Ocena: 4.88/5. z 34 głosów.
  Please wait...
 9. Zuza

  Obejrzałam całą Sesję Nadzwyczajną i rodzi się we mnie pytanie, co było przyczyną, że zwołano tę Sesję w trybie nadzwyczajnym. Przewodniczący ani wnioskodawca burmistrz tego nie wyjaśnili, mówiąc jedynie o zasadach zwoływania takiej sesji. Czy powody jej zwołania były istotniejsze niż niedawna taka Sesja, która się nie odbyła , którą próbował na temat sytuacji wokół Zakładu Przyrodoleczniczego zwołać pan Tobolski ? Nie zauważyłam takich powodów. Ktoś mnie objaśni?

  Ocena: 4.74/5. z 31 głosów.
  Please wait...
 10. Cieszy mnie ,że coraz więcej osób zauważa nieprawne działania Hołdyńskiego ,który miał obowiązek poddanie pod głosowanie ewentualną zmianę porządku sesji. W ogóle nie było głosowania ponieważ tak zadecydował Burmistrz. Ale jak wielokrotnie podczas sesji padają wnioski formalne np.Wawrzyna, Pietrewicz czy innych o zamknięcie ust Tobolskiemu to Hołdyński pospiesznie taki wniosek proceduje.
  Pozdrawiam wszystkich logicznie myślących obywateli.
  Potwierdzam, że część instalacji burzowej jest podłączona do instalacji kanalizacyjnej w mieście uzdrowiskowym Gołdap ,a PWIK za wiedzą swojego wspaniałego szefa Dzienisa ponownie dokonał zanieczyszczenia rzeki ściekami w dniu 9 lipca 2021 r.
  Należałoby chociaż część tych ścieków wywieść beczkowozem na posesję pana Burmistrza
  do Jabłońskich ,może by zrozumiał powagę sytuacji .
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.62/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 11. Transparentnie

  Piątek na jednej z wsi pod Gołdapią z okręgu wyborczego nowego radnego odbyła się imprezka dla mieszkańców, przyjechał Burmistrz wraz z Zajączkowskim otworzył się bagażnik i dziękował za wybory alkoholem.

  Ocena: 4.89/5. z 36 głosów.
  Please wait...
  1. Anonim

   to jest Polski zwyczaj.

   Ocena: 4.69/5. z 13 głosów.
   Please wait...
  2. xyz

   I to jest ten abstynent co na sesjach w grubiański sposób wytyka innym byłe problemy z alkoholem. Ojjj Luto,ojjj Zajączkowski, a nie ładnie społeczeństwo rozpinać ….. może wiata nówka funkiel się przydała…. No cóż, trafił swój na swojego, ciekawe tylko o ile uszczuplona została kasa gminna.
   Co do nowego radnego …. No cóż, gratuluję pierwszej mowy sesyjnej, szkoda tylko że pan radny będzie się kontaktował i liczył na pomoc kierowników , a pracownicy merytoryczni? Za niskie progi?

   Ocena: 4.86/5. z 29 głosów.
   Please wait...
   1. Anonim

    W trakcie Dni Gołdapi , kiedy grały znakomite nasze Gołdapskie kapele na widowni mało ludzi.Teraz już wiem,że Gołdapskie kapele prezentują o wiele wyższy poziom i dla niszowej mądrej widowni niż koncertowy Zenek M, na którego występ zjechały wszystkie okoliczne wioski czyli elektorat burmistrza Igrzysk i chleba. Mam pytanie. Ile naszej kasy poszło na Zenka? On lubi zdzierać kasę, lubi takie wiejskie klimaty.Ale miasto UZDROWISKOWE się godzi na taką wiochę?

    Ocena: 4.64/5. z 33 głosów.
    Please wait...
    1. W dzisiejszej prasie piszą, że koszt występu „Zenka” w plenerze to minimum – uwaga – 30. 000 zł! Nie stać nas – stać! Bo „kto bogatemu zabroni”.

     Ocena: 4.78/5. z 18 głosów.
     Please wait...