Najlepsza szczotka do długich włosów – jak używać, czyścić i kiedy ją wymieniać?

Dlaczego wybór odpowiedniego narzędzia jest tak ważny i jaka szczotka do długich włosów będzie najlepsza? Czy wybierając nieodpowiedni model szczotki, możemy zrobić sobie i swoim włosom krzywdę? Na te i inne „szczotkowe” pytania odpowiadamy w tym artykule. Jeśli jesteście na etapie szukania szczotki idealnej, nie przerywajcie czytania. Ten tekst jest właśnie dla Was!

Szczotka do długich włosów – czym się wyróżnia?

Jesteś posiadaczką długich, pięknych, gęstych i gładkich jak tafla włosów, ale wciąż nie znalazłaś idealnej szczotki, która byłaby w stanie je rozczesać, bez zahaczania, wyrywania i łamania? Najlepszym wyborem dla Twojego typu włosów będzie duża, płaska szczotka, zapewniająca Ci najwyższą wygodę rozczesywania. Szczotki, które powinnaś wziąć pod uwagę, jeśli potrzebna Ci dobra szczotka do włosów, to przede wszystkim:

  • Jonowa, płaska szczotka Evo Pete, dzięki której bez problemu wyprostujesz oraz wygładzisz włosy, a także rozplączesz kołtuny. Jej jonowe wypustki produkują ujemne jony, dzięki którym Twoje kosmyki staną się gładsze i bardziej podatne na układanie.
  • Płaska szczotka z naturalnym włosiem dzika Evo Conrad, która wypoleruje każde włosy. Skutecznie redukuje puszenie, a dodatkowo nadaje włosom połysk. Osoby z włosami długimi i gęstymi będą nią oczarowane.
  • Złota szczotka do włosów Balmain Hair. Poza tym, że świetnie rozczesuje, oczyszcza i stymuluje także skórę włosów. Czternastokaratowe złoto i włosie dzika umożliwiają szczotkowanie bez puszenia. Szczotka płynnie sunie po włosach, dodając im blasku, bez szarpania i wyrywania.

Szczotka do włosów – jak o nią dbasz?

Wiedzieliście, że każda, nie tylko dobra szczotka do włosów, wymaga odpowiedniej higieny. Regularne mycie swojej szczotki do włosów jest ekstremalnie ważne, tymczasem sporo z nas wciąż o tym zapomina. To szczotka zbiera na sobie gromadzące się w ciągu dnia na naszych włosach bakterie czy kurz. Co więcej, gromadzą się na niej także nasz łój, pot, łupież, kosmetyki. Nie brzmi zachęcająco, prawda? Wyobraźcie sobie, że kolejnego dnia rozprowadzacie to wszystko po swojej głowie. Nie róbcie tak i jak najczęściej myjcie swoją szczotkę!

Jak czyścić szczotkę do włosów?

Mycie szczotki powinno odbywać się co najmniej raz w tygodniu. Skoro myjemy włosy, szczotkę także by należało. Jest ona, jak już wspominaliśmy, niesamowicie dużym siedliskiem bakterii i innych drobnoustrojów. Warto zaznaczyć, że pracujący na Uniwersytecie w Arizonie naukowcy przeprowadzili badanie, które wykazało, że na szczotce znajdowało się około 1342 kolonii bakterii. W tajemnicy zdradzimy Wam, że w odpływie kuchennego zlewu ilość ta wynosi ok. 1075 kolonii. Chyba się tego nie spodziewaliście, prawda? Przejdźmy zatem do sedna. Oto jak powinno wyglądać mycie szczotki krok po kroku. Na początek usuńcie z niej nadmiar włosów. Możecie użyć do tego celu specjalnego grzebyka do czyszczenia szczotek lub po prostu pęsety. Tak przygotowaną szczotkę umyjecie pod bieżącą wodą przy pomocy szamponu do włosów oraz szczoteczki do paznokci, a następnie spłukujecie letnią wodą i spryskujecie środkiem do dezynfekcji. Umytą i zdezynfekowaną szczotkę zostawcie do wyschnięcia. Jeśli wasza szczotka jest plastikowa, w tym momencie kończycie proces mycia, jeżeli jednak posiada drewnianą rękojeść, warto jeszcze po wyschnięciu nasmarować ją odrobiną ulubionego, naturalnego olejku.

Najlepsza szczotka do długich włosów – czas na podsumowanie

Zakup najlepszej szczotki do długich włosów to nie lada wyzwanie. Oczywiście są pewne wytyczne, jednak wybór konkretnej marki i modelu leży jedynie w Waszej kwestii. Pamiętajcie jednak, że nawet dobra szczotka do włosów nie będzie spełniać swojego zadanie, jeśli nie będziecie jej regularnie myć i usuwać z niej nadmiaru włosów.


Porady

Powiązane artykuły