Miejsce to zapewniło nam niezapomniane wrażenia

Rok szkolny 2020/2021 był trudnym czasem nauki zdalnej w domu. Uczniowie byli pozbawieni możliwości bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami z klasy. Zatem gdy dzieci wróciły, w Szkole Podstawowej w Boćwince uczniom klas VII-VIII został zorganizowany trzydniowy wyjazd do Resortu Niegocin w Wilkasach.

Pierwszego dnia młodzież zmierzyła się z przeszkodami w Parku Linowym Wiewióra w Giżycku. Miejsce to zapewniło nam niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek na świeżym powietrzu. Następnie, przekraczając Kanał Łuczański mostem obrotowym, wybraliśmy się na deptak przy plaży miejskiej. Tam zjedliśmy pyszny obiad w restauracji z widokiem na jezioro. W drodze do Wilkas mijaliśmy jeden z popularniejszych punktów widokowych, którym jest wzgórze św. Brunona.

Kolejne dni spędziliśmy w ośrodku wypoczynkowym, korzystając z miejscowych atrakcji. Między innymi pływaliśmy po jeziorze Niegocin kajakami i rowerami wodnymi. Do dyspozycji mieliśmy boisko do piłki nożnej, plażowej i koszykówki.

W sąsiedztwie naszych domków była dostępna siłownia zewnętrzna. Nie było mowy o nudzie. Wieczory spędzaliśmy na wspólnym grillowaniu.

Wyjazd był wspaniałą formą integracji uczniów. Dawał możliwość lepszego poznania się w innym otoczeniu niż szkoła.

SP w Boćwince

Powiązane artykuły