LIVERANI – pompy z wirnikiem elastycznym oraz ich zastosowanie

Wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność transportu wszelkiego rodzaju mediów, zastosowanie znajdują pompy. Ich rodzajów jest wiele, jednak obecnie najpopularniejsze i najszerzej stosowane są pompy wirowe. Wśród nich znajdują się również pompy z wirnikiem elastycznym LIVERANI. Czym charakteryzują się tego typu pompy i jakie jest ich zastosowanie?

LIVERANI włoska marka z 50-letnim doświadczeniem

Włoski producent pomp i pras do wyciskania produktów oraz separacji ciał stałych od cieczy – firma LIVERANI, działa na rynku już od ponad 50 lat. Marka jest ceniona szczególnie za ofertę swoich niezwykle wydajnych pomp z wirnikami elastycznymi. Na tym się oczywiście nie kończy gama produktowa firmy, znajdziemy w niej również innego rodzaju pompy o szerokim zakresie zastosowania. Produkty LIVERANI odznaczają się wysoką jakością konstrukcji, zastosowaniem do ich produkcji najlepszych materiałów i szeroką możliwością personalizacji. Przy czym to właśnie jednak pompy z wirnikiem elastycznym zasługują na szczególne zainteresowanie. Dlaczego?

Pompy z wirnikiem elastycznym – charakterystyka

Największą zaletą pomp z wirnikiem elastycznym jest delikatne pompowanie przy zachowaniu silnego działania samozasysającego. Wszystko to jest możliwe dzięki elastycznym łopatkom wirnika, które w trakcie pracy nieznacznie się odkształcają, zwiększając tym samym siłę zassania, bez wywierania nadmiernego nacisku na transportowane medium. Mogą one pracować zarówno na wolnych, jak i na szybkich obrotach – w każdego rodzaju pozycji montażowej.

Ponadto pompy z wirnikiem elastycznym są rewersyjne, czyli mogą działać w obu kierunkach. Ułatwia to czyszczenie urządzenia po zakończonej pracy lub pozwala na powrót nadmiaru medium bez konieczności ręcznego ingerowania. Tym samym są one niezwykle proste w eksploatacji i łatwe w czyszczeniu.

liverani

Zastosowanie pomp LIVERANI z wirnikiem elastycznym

Pompy LIVERANI z wirnikiem elastycznym gwarantują niezwykle płynną pracę, co świetnie sprawdza się w takich zastosowaniach jak napełnianie, dozowanie czy filtrowanie. Urządzenia te ze względu na możliwość transportu cieczy delikatnych, lepkich czy kruchych, znajdują szerokie zastosowanie w:

  • przemyśle farmaceutycznym (płyny, kremy, syropy itd.)
  • przemyśle spożywczym (produkcja win, piwa, soków, jogurtów, mleka, miodu itd.)
  • przemyśle kosmetycznym (np. kremy, mydła, szampony)
  • przemyśle chemicznym (np. emulsje, kleje, detergenty, farby)

Przy czym pompy z wirnikiem elastycznym mogą być stosowane także do transportu zawiesin z cząstkami stałymi. Jakie dokładnie mamy rodzaje pomp LIVERANI?

Rodzaje pomp LIVERANI

Włoska marka oferuje swoje pompy z elastycznym wirnikiem dostępne w różnego rodzaju konstrukcjach. W ten sposób otrzymujemy m. in. elektryczne pompy z wirnikiem elastycznym wyposażone w zabezpieczenie przeciwwybuchowe, pompy blokowe z silnikiem elektrycznym czy pompy z wirnikiem elastycznym wyposażone w napęd hydrauliczny.

Oprócz tego w ofercie LIVERANI znajdziemy także samozasysające zębate pompy objętościowe w tym pompy monoblokowe, pompy z pierścieniem cieczowym, pompy dla branży morskiej, a także pompy jednośrubowe z korpusem z brązu lub ze stali nierdzewnej


Porady

Powiązane artykuły