List do redakcji. Byli inspektorzy ZPL odpowiadają na notę księgową Urzędu Miejskiego

 poprzednich listach pisaliśmy o tym, jak UM odstąpił od umowy o nadzór z inspektorami nadzoru ZPL, podając wyimaginowane i wymyślone powody, często sprzeczne z prawem budowlanym jak np. zarzut: „tolerowania nielegalnego wstrzymania budowy” – należy tutaj rozumieć: wstrzymania samowoli budowlanej.

 

Oczywiście w świetle prawa wstrzymanie było całkowicie legalne, co potwierdził swoim postanowieniem o wstrzymaniu robót Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Dla przypomnienia treści odstąpienia przez UM od umowy i odpowiedzi w tej sprawie firmy BUDOMARK podajemy link do treści tych dokumentów.

List do redakcji. Iście „ułańska fantazja” Burmistrza Luto, czyli kolejny absurd dotyczący ZPL

 

 

Ale to jeszcze nie koniec działań ze strony urzędu, nie dość, że nie zapłacono inspektorom za rok pracy – bo nie chcieli robić tego, co chciał „wizjoner skoku cywilizacyjnego” ze swoją ekipą, to jeszcze próbuje się obciążyć firmę Pana Gierasimiuka karami, za to, że UM odstąpił od umowy, rzekomo z winy Pana Gierasimiuka. Oczywiście jest to kolejny absurdalny wyczyn prawników urzędu, gdyż można sobie pisać pismo o odstąpieniu od umowy i zarzucać komuś winę, dokonując absurdalnej interpretacji zapisów prawa budowlanego, ale to jeszcze nie znaczy, że druga strona musi się z tym zgodzić. Oczywiście nota księgowa z naliczeniem kary została odesłana do urzędu z odmową zapłaty, a sprawa i tak swój finał znajdzie w sądzie, gdyż firma BUDOMARK w najbliższych dniach wystąpi na drogę sądową o zapłatę za pracę inspektorów nadzoru przez ostatni rok.

No cóż, ideologia burmistrza jest taka – albo robisz co chcemy i ponosisz konsekwencje naszej bezmyślności – za to ci płacimy, albo się stawiasz działając zgodnie z prawem i wtedy ci nie płacimy, a w nagrodę za stawianie się naliczamy ci jeszcze kary.

Niżej pismo Urzędu i odpowiedź Pana Gierasimiuka, ciekawe tylko dlaczego tej procedury nie zastosowano w stosunku do firmy VITARO, która wykonała wadliwą dokumentację?

 


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “List do redakcji. Byli inspektorzy ZPL odpowiadają na notę księgową Urzędu Miejskiego

 1. Orwellowski świat

  I to jest „cyrk” drodzy Państwo. A bilety fundują radni razem z burmistrzem z uciułanych, budżetowych pieniędzy gołdapian.
  „Słuszną linię ma nasza władza”, a radni jeszcze słuszniej udzielili absolutorium burmistrzowi. To jest orwellowski świat – jeśli komuś coś to mówi. „Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze”. Obłęd!

  Ocena: 4.90/5. z 39 głosów.
  Please wait...
  1. Swobodny

   @ Orwellowski…

   Ci, ktorzy wspieraja goldapskiego odpowiednika Duce (zalosny pajac, ale potrafi zabeltac blekit w glowie maluczkim), nie czytaja niczego (zwlaszcza od kiedy zaprzestano drukowania ksiazek telefonicznych).

   Ok – moze ulotki z Biedry… – ale to i tak „czytaja” w taki bardziej obrazkowy sposob.

   Wiec co pan, panie wyskakujesz im z Orwellem… 😉

   Demokracja, psiakrew!!

   Ocena: 4.87/5. z 30 głosów.
   Please wait...
 2. Kaktus

  Łabanowska i Białek i wszystko jasne…

  Ocena: 5.00/5. z 36 głosów.
  Please wait...
 3. wizjoner

  „Wizjoner skoku cywilizacyjnego” konsekwentnie sam żadnych dokumentów nie podpisuje…

  Ocena: 4.90/5. z 41 głosów.
  Please wait...
  1. Rudy

   Wizjoner to tylko nagrody, premie i podwyżki sobie i swoim przybocznym nieudacznikom podpisuje.

   Ocena: 5.00/5. z 37 głosów.
   Please wait...
 4. Zdecydowanie stoję po stronie inspektorów i obwiniam Pana Burmistrza Luto za wszystkie błędy
  w realizacji projektu budowy Zakładu Przyrodoleczniczego, mając nadzieję ,że trafi Pan do więzienia .Przypominam również wywiad z Burmistrzem Luto w styczniu br. jak zapraszał na uroczyste otwarcie inwestycji .w czerwcu, który minął.
  Proponuję ,żeby Pan Luto dokonał uroczystego otwarcia i skoczył do basenu na główkę.
  Prawdziwe problemy są z zapłatą dla wykonawców ( prawie 5 500 000 zł) wiadomo ,że Pan Burmistrz w tej kwestii stosuje tzw .slalom i zagrywki ,żeby tylko im nie zapłacić. Szaleństwa Pana Luto i jemu podwładnych pracowników powodują ,że tracimy kolejne pieniądze podatników. Ale niedługo przyjdzie dzień zapłaty za ten stan Gminy Gołdap ,który odebrał resztki zdrowego rozsądku Hołdyńskiemu, Syperek, Wałejko, Pietrewicz,,Chmielewskiemu
  Wawrzynowi, Jańczukowi i Dzienisowej.
  Nowy lokator Magistratu musi to po prostu naprawić, ale najpierw rozpieprzyć układy rodzinne , ukarać i wyrzucić winnych ,twardą ręką i radykalnie wypalić zło gorącym żelazem.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.76/5. z 49 głosów.
  Please wait...
 5. Tuba

  Ale wstyd…

  Ocena: 4.88/5. z 33 głosów.
  Please wait...
 6. Swojak

  Jaki trzeba mieć tupet w mniemanie o sobie ,żeby pouczać inżynierów budownictwa z niebywałym uprawnieniami którzy w swojej przy podpisują się pod ubezpieczeniowej ludzi na długie lata ,gdzie samemu jest się z przeciętnym wykształceniem napewno nie specjalistycznym. A Tomi zapomniałam zapytać jak tam Twój doktorat???? O którym tak szumnie pisałeś!
  Z resztą,czego ty tam nie pisałeś :-/

  Ocena: 4.87/5. z 31 głosów.
  Please wait...
 7. Dzisiaj dotarła do mnie fatalna informacja od Prezesa PWIK Dzienisa ,że mój uwielbiany polityk Marian Podziewski ,odpowiedzialny za budowę Zakładu Przyrodoleczniczego odchodzi na emeryturę. To historyczna chwila dla gołdapian ,a ja wstrzymuję oddech i zastanawiam się kto teraz zasiądzie na tym stołku za 7 tysiaków miesięcznie. (zdanie usunięte przez redakcję) Pani Falińska wyrażała się o takich politykach „szmaciarze” ale jak wiadomo pieniądze nie „śmierdzą” dla niej również.
  Po wczorajszej ulewie okazało się ,że w mieście uzdrowiskowym Gołdap część instalacji burzowej jest połączona z instalacją kanalizacyjną. A Burmistrz Luto w ciągu ostatnich kilku lat z naszych podatków ofiarował dla PWIK -u ponad 5 milionów zł. Piszę pismo specjalne do WIOŚ w Olsztynie i Ministerstwa Zdrowia. Musimy usunąć szkodników i dyletantów . Lokalna rewolucja doprowadzi do radykalnych zmian od dołu do góry.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 3.42/5. z 53 głosów.
  Please wait...