Kolizyjny weekend w Gołdapi

Do trzech zdarzeń drogowych doszło w miniony weekend na terenie Gołdapi. We wszystkich przyczyną była nieuwaga kierowców, niewłaściwe zabezpieczenie auta i nieprawidłowe manewry. Policjanci apelują o ostrożna i rozważną jazdę.

 

Trzy zdarzenia odnotowali w miniony weekend gołdapscy policjanci. Na szczęście nikt w nich nie ucierpiał. Do pierwszego doszło w sobotę (3 lipca) po 20:00 na parkingu ul. Wczasowej w Gołdapi. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca toyotą podczas manewru cofania najechała na unieruchomionego volkswagena. 46-letnia kobieta była trzeźwa.

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę (4 lipca) kilka minut przed 12:00 na sklepowym parkingu przy ul. Paderewskiego. Kierujący vw Transitem opuszczając auto nie zabezpieczył go właściwie, w wyniku czego samochód stoczył się do tyłu i uderzył w zaparkowaną toyotę. 55-letni kierowca był trzeźwi, został przez policjantów pouczony.

Godzinę później na tej samej ulicy doszło do zdarzenia z udziałem audi i forda. Jak ustalili policjanci, kierujący fordem Galaxy jadąc ulicą Paderewskiego w kierunku centrum miasta zatrzymał się przed pasami, aby ustąpić pierwszeństwa pieszym. Niestety jadący za nim kierowca audi nie zatrzymał się i uderzył w tył forda, którym podróżowało 6 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało, kierowca był trzeźwy. Niestety stan trzeźwości sprawcy zdarzenia dawał wiele do życzenia. Jak się okazało kierowca audi był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy a ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się w sądzie.

Policjanci apelują do kierujących o rozwagę i ostrożność, zwłaszcza w obszarze zabudowanym i na placach parkingowych, gdzie dochodzi do wielu niepotrzebnych zdarzeń drogowych.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły