„Kamienne Wzgórza” raz jeszcze

Wybraliśmy się po raz drugi do „Kamiennych Wzgórz” w Starych Gajdziach blisko Lasów Skaliskich. Okazało się bowiem, że tym miejscem zainteresowali się już przybysze nawet spoza naszego regionu.

Przypomnijmy, że jednym z pomysłów właściciela tej oryginalnej agroturystyki jest stworzenie ścieżki oznakowanej głazami narzutowymi. Dodatkowo na każdym przystanku można odpocząć i przeczytać krótką historię lub legendę związaną z tym miejscem.

Oferta się poszerza. Docelowo ma być baza noclegowa z podłączoną wodą i elektrycznością. Tymczasem goście mogą tu biwakować, wędkować i zwiedzać rzadkiej urody miejsca. W tym także tajemnicze pozostałości opuszczonych wiosek. Teren jest pagórkowaty, choć czasem przypomina krajobraz bieszczadzki.

Świetna jest stąd baza wypadowa do słynnej piramidy w Rapie, w Lasy Skaliskie, nad zabytkowy Kanał Brożajcki i nad Wielką Pętlę Węgorapy.

Chociaż wydaje się, że niejednemu z gości wystarczy kontemplacja niesamowitego widoku roztaczającego się przed drewnianym tarasem na wzgórzu.

Do gospodarstwa „Kamienne Wzgórza” najłatwiej dojedziemy przez Banie Mazurskie kierując się na Żabin.

https://www.facebook.com/KamienneWzgorza/

Powiązane artykuły