Gołdapscy Policjanci obchodzili swoje święto

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi w czwartek, 22 lipca, obchodzili tegoroczne Święto Policji. Podczas uroczystego apelu wręczono policjantom medale, odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W apelu uczestniczył komendant wojewódzki Policji w Olsztynie – nadinsp. Tomasz Klimek.


Powiatowe obchody Święta Policji w Gołdapi zorganizowano na placu przed budynkiem komendy.  Uroczysty apel odbył się z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

Komendant powiatowy Policji w Gołdapi, insp. Dariusz Stachelek, podziękował wszystkim podwładnym za wspólną ciężką i lojalną służbę. Skierował także swoje podziękowania w stronę przedstawicieli lokalnych władz samorządowych za nieustającą współpracę, pomoc i wsparcie gołdapskiej jednostki.

W trakcie uroczystości komendant wojewódzki Policji wręczył jednemu z wyróżnionych policjantów Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant”. Odznaka ta jest nadawana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymaniu porządku publicznego.

Ponadto na wyższe stopnie służbowe awansowało łącznie 14 funkcjonariuszy, w tym: 1 w korpusie oficerów, 7 w korpusie aspirantów, 4 w korpusie podoficerów i 2 w korpusie szeregowych.

Po uroczystym wręczeniu aktów mianowania przez pana generała był czas na życzenia i podziękowania. Następnie obecni na uroczystości – starosta gołdapski, zastępca burmistrza Gołdapi i kapelan gołdapskich policjantów, przekazali życzenia i podziękowali funkcjonariuszom oraz pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi za ciężką służbę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom całego powiatu.

KPP Gołdap

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły