Dni Gołdapi okiem policjantów

W trakcie minionego weekendu, podczas Dni Gołdapi, na terenie powiatu gołdapskiego policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń, natomiast ponownie nie popisali się kierowcy usiłujący jeździć na podwójnym gazie.

Pierwszy kierowca został zatrzymany w niedzielę rano. Około 7:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi został powiadomiony o znajdującym się w Kośmidrach, w rowie samochodzie osobowym. Po zdarzeniu pojazd został porzucony. Pracujący na miejscu policjanci szybko ustalili kierowcę. Jak się okazało był nim 23-letni Dariusz A. który kierował Volkswagenem mając 1,3 promila alkoholu we krwi. Kierowca spędził noc w policyjnej celi. Za popełniony czyn grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 19 lipca 2021 r po 2:00 w Pogorzeli policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli dwóch kierujących rowerami. Uwagę mundurowych zwrócili na siebie tym, że poruszali się szlaczkiem. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli woń alkoholu od obu mężczyzn. Jak się okazało byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało w obu przypadkach ponad promil alkoholu.

Ponadto w trwających trakcie Dni Gołdapi około 22:20 policjanci z gołdapskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Za przekroczenie prędkości 29-latek został ukarany mandatem karnym i na jego konto trafiły punkty karne. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Do zdarzenia doszło w niedzielę (18.07. br.) Pogorzeli na drodze krajowej. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Audi, 29-letniego mieszkańca powiatu oleckiego. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Policyjny miernik prędkości wskazał 101 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Policjanci oprócz mandatu i punktów karnych zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące.

Przed godziną 23 na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i placu Zwycięstwa w Gołdapi doszło do kolizji motocykla i samochodu osobowego. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci kierująca volkswagenem podczas skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motocykliście co doprowadziło do zdarzenia. Na szczęście motocyklista nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierująca volkswagenem za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym.

Podczas zabezpieczenia imprezy policjanci reagowali także na wykroczenia porządkowe. Ich sprawcom nałożono 12 mandatów porządkowych a klika osób zostało pouczonych.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły