We wtorek spotkanie konsultacyjne

We wtorek (8 czerwca) w w sali konferencyjnej Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowego (II piętro w budynku przy ul. Partyzantów 31), odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne, dotyczące  „Diagnozy społeczno-gospodarczej gminy Gołdap oraz Planu rozwoju uzdrowiska Gołdap na lata 2021-2027”.

 

http://www.goldap.pl/pl/229/29993/zaproszenie-na-spotkanie-konsultacyjne-diagnozy-spoleczno-gospodarczej-gminy-goldap-oraz-planu-rozwoju-uzdrowiska-goldap-na-lata-221-227.html

 


Aktualności

Powiązane artykuły

20 komentarzy do “We wtorek spotkanie konsultacyjne

  1. Wizjoner ze świetlicy

    A kto będzie? Bo Luto już zna diagnozę, ma wiele wariantów więc kto tam zajdzie? Jakieś wieści?

    Ocena: 4.87/5. z 30 głosów.
    Please wait...
    1. Jozue

      Miałeś rację wizjoner, widocznie wszyscy (oprócz trzech obecnych osób)uznali, że burmistrz już sam zna diagnozę i żadne konsultacje nie są potrzebne, dlatego na spotkanie nie przyszli. I będzie kolejny sukces burmistrza, który powie: proszę, nie są potrzebne żadne nowe pomysły, ludzie nie przyszli na spotkanie bo nie widzą potrzeby zmian, wszystko idzie w najlepszym i jedynym słusznym kierunku. Chwalmy Pana.

      Ocena: 5.00/5. z 16 głosów.
      Please wait...
  2. Gromek A

    Trzeba żeby ktoś koniecznie spytał o ten poprzedni program budowy Marki Gołdap za który podobno zapłacono jakiejś firmie 40 tys. złotych. Czy ten program już zrealizowany? Bo jakoś nie słychać. Z tamtym lipa a tu nowy powstaje. Z tym też będzie tak samo? Czy to przypadkiem nie chodzi tylko o to, że program po prostu ma być i dlatego powstaje, a o realizacji nie ma mowy.

    Ocena: 5.00/5. z 30 głosów.
    Please wait...
    1. Michał

      Doskonale pamiętam tamten Program. To firma Best Place go opracowała, skasowała pieniądze, 40 tys. zł, zaznaczając przy tym, że gwarantują osiągnięcie sukcesu Marce Gołdap tylko w przypadku jeśli ich Program będzie realizowany zgodnie z założeniami. Program został przez Radę wówczas przyjęty i przekazany do realizacji burmistrzowi Tomaszowi Luto. Nie przypominam sobie żeby od tamtej pory Rada usłyszała jakieś roczne czy inne sprawozdanie z wdrażania tamtego Programu. A pieniądze poszły. Tera z kolei nowy Program ma powstać. Czy z nim będzie tak samo jak z poprzednim? A może ktoś z radnych odważyłby się o ten poprzedni spytać?

      Ocena: 5.00/5. z 31 głosów.
      Please wait...
      1. Ze zrozumieniem

        Obecny program jest realizowany, jak każda strategia od lat, by sięgać po środki z przyszłej perspektywy UE. Program promocji marki miał być realizowany bez względu na środki unijne. Radni natomiast nigdy nie zabezpieczyli wymaganych do realizacji 900 tys. złotych rocznie na wydarzenia i akcje promocyjne. I dlatego też program zrealizowany w części (była tam mowa o organizacji Festiwalu Zdrowia lub Zdrojowego). W innych częściach jak Gołdap Senior Games lub Gołdap Strefa O2 nigdy nie było aprobaty radnych na takie wydatki.

        Ocena: 3.80/5. z 10 głosów.
        Please wait...
        1. do pióra cwaniaczku

          A teraz Piotrusiu powiedz jak fundacja której zadaniem jest promocja gminy zgodnie m. in. z programem promocji marki a która to fundacja co roku dostawała kilkaset tysięcy od gminy realizowała ten program.
          Czekamy na szeroką relację…

          Ocena: 4.38/5. z 21 głosów.
          Please wait...
          1. Ze zrozumieniem

            Nietrafione imię Janie lub Marku. To, że burmistrz nie realizuje tego programu to fakt. Cała strategia działań opierała się o urząd i jego jednostki. Ważne, że łatwo uchwalano programy, ale pieniędzy na ich realizację nie zabezpieczano.

            Ocena: 3.33/5. z 12 głosów.
            Please wait...
        2. Wnoszący

          A czy ktoś kto przygotowywał kolejne budżety w ogóle takie propozycje składał? Nie kojarzę takich propozycji burmistrza, które byłyby niezbędne do realizacji tamtego Programu, na który otrzymał od radnych w grudniu 2014 roku glejt do realizacji. Schowany do szuflady? Za trudny? A gdzie przynajmniej pytania do radnych o możliwość realizacji Programu na który Gmina wydała 40 tys. zł. Takich pytań do radnych nie było! Więc kto zawinił?

          Ocena: 4.38/5. z 13 głosów.
          Please wait...
          1. Ze zrozumieniem

            Gmina wydała na to więcej… Jedyny słuszny komentator Jan wówczas coś tam pytał. Teraz próbuje w błędy burmistrza i gminy mieszać innych. Raz zabezpieczono w projekcie około 600 tys. Ale droga była ważniejsza, place zabaw i przystanek we wsi. Tak to zawsze się kończy. A kozła poszukuje się w sposób bezczelnie prostacki. Winny burmistrz. I tyle. A pan Jan i nie pan cham Marek to internetowi terroryści do zamknięcia i leczenia

            Ocena: 1.62/5. z 13 głosów.
            Please wait...
    2. Bizon

      Mnie interesuje poruszona wcześniej na tym portalu w jednym z komentarzy kwestia przywłaszczenia przez jednego z akolitów Lutego (fragment usunięty przez redakcję) własności intelektualnej, która należy do BestPlace. Czy moglibyśmy się dowiedzieć więcej szczegółów w tej sprawie? Chętnie zawiadomię o tej kradzieży praw intelektualnych prokuraturę (o ile okaże się prawdą) oraz samych zainteresowanych. Zaiste, piękna byłaby to katastrofa a to dopiero byłby początek odkrywania ciemnych interesików w fundacji.

      Ocena: 4.87/5. z 30 głosów.
      Please wait...
      1. Janina

        Proszę przedstaw ten temat, użyj nazwisk i nie bój się. Jeśli masz wiedzę, nie zgłosisz tego organom ścigania, będziesz współwinny. Nie masz czego się obawiać, prokuratura w ostatnich latach dobrze działa i sygnalistom nic nie robi. Jak oskarżasz bez podstaw to podaj swoje nazwisko.

        Ocena: 4.00/5. z 8 głosów.
        Please wait...
  3. Anna

    Warto zajrzeć i przeczytać przed dzisiejszym spotkaniem
    1) http://bestplaceinstytut.org/pl/rozwoj-marki-goldap/
    2)https://docplayer.pl/106334411-Dobre-praktyki-sieci-miast-cittaslow.html
    A tu istotny fragment tego co powinno być realizowane a nie jest :
    „43 TURYSTYKA REKREACJA

    44 Zmieniająca się rzeczywistość oraz wyzwania ekonomiczne i społeczne skłoniły gminę Gołdap do poszukiwania nowych ścieżek rozwoju. Peryferyjnie położona na skraju Polski, przy granicy z obwodem kaliningradzkim Rosji i w sąsiedztwie Litwy, dla zmiany swojej niekorzystnej sytuacji gmina skupiła się na wykorzystaniu swojego największego potencjału. Są nim wyjątkowe walory przyrodnicze: najczystsze w Polsce i Europie powietrze, specyficzny klimat, zasoby borowin, a także do momentu realizacji projektów uzdrowiskowych niewykorzystane zasoby podziemnych wód mineralnych i leczniczych. W 2000 r. decyzją Ministra Zdrowia Gołdap otrzymała status uzdrowiska do leczenia chorób m.in.: reumatycznych, ortopedyczno-urazowych, dolnych dróg oddechowych i kobiecych. W ramach perspektywy finansowej UE gmina Gołdap wykonała trzy projekty tzw. uzdrowiskowe, kluczowe dla rozwoju miasta. Budowa Zdroju Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych. W nowo powstałym, ciekawie zaprojektowanym budynku znajdują się także całoroczne minitężnie i grota solna. Dodatkowo dla potrzeb rekreacji kuracjuszy i mieszkańców miasta przy budynku pijalni wybudowano tarasy wodne płytkie baseny wypełnione solanką. Wybudowanie obok pijalni Mazurskich Tężni Solankowych, będących czwartą tego typu konstrukcją w Polsce. Zagospodarowanie terenu wokół Zdroju i tężni, w efekcie czego utworzono atrakcyjny, doskonały do rekreacji i wypoczynku Park Zdrojowy nad jeziorem Gołdap, z urządzeniami do rehabilitacji ruchowej, molem, ścieżkami spacerowymi oraz rowerowymi. W sąsiedztwie Parku Zdrojowego zmodernizowano plażę miejską. Mazurski Zdrój GOŁDAP Teren inwestycji nad jeziorem Gołdap, poprzez korso a także ulice Wczasową i Stadionową, skomunikowany jest z Parkiem Kinezyterapeutycznym w centrum miasta. Ten w ramach inwestycji uzdrowiskowych wyposażono w: urządzenia do rehabilitacji ruchowej, wielofunkcyjny zegar słoneczny, letni amfiteatr, podświetlane, kolorowe fontanny oraz nowe elementy małej architektury i zieleń w odnowionej aranżacji. Realizacja inwestycji zaowocowała powstaniem zachęcającej do relaksu przestrzeni w dzielnicy uzdrowiskowej nad jeziorem Gołdap w strefie A ochrony uzdrowiskowej. To teren atrakcyjny zarówno dla mieszkańców czy kuracjuszy, których w Sanatorium Wital przebywa codziennie około pięciuset, jak i dla turystów do indywidualnej rekreacji i wypoczynku. Jest to też doskonałe miejsce do organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Inwestycje uzdrowiskowe wzbogaciły całoroczną ofertę turystyczną miasta, tym samym wydłużając sezon turystyczny. Realizacja przedsięwzięcia wpłynęła na zwiększenie turystycznego znaczenia Gołdapi, a także województwa warmińsko-mazurskiego w Polsce i poza 42

    45 TURYSTYKA REKREACJA jej granicami, szczególnie na terenie Litwy i obwodu kaliningradzkiego Rosji. Region Warmii i Mazur zyskał na atrakcyjności dzięki poszerzeniu oferty turystycznej i promowaniu turystyki leczniczej. W związku z rozwojem funkcji uzdrowiskowej gmina Gołdap w 2013 r. opracowała Strategię rozwoju społeczno-gospodarczego gminy Gołdap do roku 2025 oraz Program promocji marki Gołdap w oparciu o funkcję turystyczną i uzdrowiskową miasta. Wypracowano nowy pomysł na markę miejscowości: Gołdap Mazurski Zdrój, regeneracja przygodą. Następnym krokiem podjętym przez lokalny samorząd było opracowanie nowego systemu identyfikacji wizualnej Gołdap Mazurski Zdrój. KONTYNUACJA NAŚLADOWNICTWO W perspektywie finansowej gmina Gołdap planuje kolejne inwestycje uzdrowiskowe z wykorzystaniem środków unijnych: Rekultywację jeziora Gołdap w Uzdrowisku Gołdap, Rozbudowę Parków: Kinezyterapeutycznego i Zdrojowego oraz budowę ścieżki zdrowia łączącej oba parki w Uzdrowisku Gołdap, Parki Przyjaźni 2 (budowę terenów rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży w dzielnicy uzdrowiskowej). Działaniami Gołdapi zainteresowały się samorządy innych miast województwa warmińsko-mazurskiego, takich jak: Górowo Iławeckie, Miłomłyn, Frombork i Lidzbark Warmiński. Podjęły one starania o uzyskanie statusu miejscowości uzdrowiskowej i, korzystając z doświadczeń Gołdapi, szukają własnych pomysłów na tworzenie infrastruktury uzdrowiskowej. PROMOCJA Zostanie laureatem konkursu Tu zaszła zmiana, organizowanego przez TVP. Jako nagrodę w konkursie oddział TVP w Krakowie przygotował film o unijnych inwestycjach uzdrowiskowych. Realizacja przez TVP filmu o uzdrowisku Gołdap w cyklu Polska według Kreta. Zaj ęcie drugiego miejsca w konkursie Twoje miasto z lotu ptaka, organizowanym przez firmę KolajFX pod patronatem fanpage a Mazury Cud Natury, Masuria The Wonder Of Nature r. zwycięstwo w Turnieju Miast 2014, organizowanym przez Grupę Onet.pl SA r. zaproszenie do prezentacji osiągnięć podczas konferencji Cittaslow, energy for all ( Cittaslow, energia dla wszystkich ), organizowanej w ramach Światowej Wystawy EXPO w Mediolanie r. zajęcie drugiego miejsca w Turnieju Miast 2016, organizowanym przez Grupę Onet.pl SA, oraz zdobycie nagród specjalnych w czterech kategoriach: miasta najbardziej aktywnego biznesowo i ekologiczne, atrakcyjnego turystycznie i bezpiecznego. ODBIORCY Mieszkańcy gminy, kuracjusze oraz turyści. REALIZATOR Urząd Miejski w Gołdapi INFORMACJE”

    Ja pytam, po co tworzyć nowy Program, skoro stary za który zapłaciliśmy niemałe pieniądze z naszej kasy jest ciągle nierealizowany?

    Ocena: 4.96/5. z 26 głosów.
    Please wait...
    1. Ze zrozumieniem

      Strategii w gminie jest kilka. Aktualizują zupełnie inne niż ta wklejona. Czy zrobią to dobrze? Nie. Dlatego obecność ludzi jest taka, jak ich plany rozwoju uzdrowiska. Dziwi mnie że nie było Tobolskiego głównego szeryfa.
      Gmina była zrównoważonego rozwoju do początku końca pierwszej kadencji tzn 2018 roku. Później lub w trakcie od 2016 już panu naczelnikowi odwaliło. Wszelkie wsparcie lokalne i zewnętrzne odrzucono, zostały panie mądre i wspaniałe. I poszło dalej.

      Zwalanie widoczej gołym okiem ślepoty radnych od 2016, patologii UM i tam zatrudnionym (wielobranżowym specjalistom) – na inne podmioty jest bezczelne. Co kilka lat gmina uchwała coś z cittaslow, społeczno gospodarcze strategie, bo musi. W innym wypadku nie dostała by nic ze środków europejskich. No i pytam w imieniu nas wszystkich dlaczego radni nie znają strategii, nie egzekwują, np przez komisję kontrolna z panem Mioduszewskim? I gdzie są radni jak tworzą plan wydatków na nowy rok? Czemu o tych sprawach nie myślą? Gdzie jest Luto z elitą pań? Już panie zapomniały co mają zlecone do zrobienia?

      Ocena: 4.33/5. z 12 głosów.
      Please wait...
  4. Z uzdrowiska...

    O czym tu teraz mówić. Gołdapski dobry czas rozwoju minął wraz z nastaniem Tomasza Luto na funkcję burmistrza. Wszystko co przy nim się dzieje, to jest tylko „zasłona dymna” nad prawdziwą marną rzeczywistością, którą on i jego radni sprowadzili na nasze miasto. Aby daleko nie szukać – Panie i Panowie, tak właśnie nas przeganiają w tym, co miało być naszą specjalnością i „odskocznią” rozwojową. W takim Lidzbarku Warmińskim to dopiero muszą kibicować naszemu, tutejszemu burmistrzowi i naszej (jak to brzmi?) wiceburmistrz z Olecka. A to wygląda tak: – 24 czerwca 2021 roku nastąpi otwarcie lidzbarskiej tężni solankowej.
    Około stumetrowy obiekt w którym kuracjusze leczący choroby kardiologiczne i nadciśnienie, układu nerwowego i reumatologiczne wdychać będą aerozol wody leczniczej z rozpuszczonymi głównie chlorkami, sodem i jodkami rozpylonymi w powietrzu. W okresie późniejszym leczyć się będą także uskarżający się na choroby ortopedyczne i po urazach.
    W sąsiedztwie Leśny Park Uzdrowiskowy Doliny Rzeki Symsarny.
    Na miejscu oprócz tężni solankowej znajduje się bardzo duży, urozmaicony plac zabaw i parking.

    Ocena: 5.00/5. z 31 głosów.
    Please wait...
  5. ktoś

    Już po spotkaniu! tempo ekspresowe! Zainteresowanie spotkaniem ZEROWE!Burmistrz ze swoją świtą, i widownia- 3 osoby.Zainteresowanie radnych – ZEROWE!nie było przewodniczącego rady Hołdyńskiego, nie było dwóch zastępców, nie było pani Wioletty Anuszkiewicz, pana Mieruńskiego i reszty radnych!Zainteresowanie losem gminy równe zero!!zabrakło prezesa Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap.Dla kogo było to spotkanie?Dodam,że my miejscowi lepiej wiemy jakie mamy mocne i jakie słabe strony, nie musi burmistrz zapraszać pań z obcych miast.Czyli nic nowego- bryndza!

    Ocena: 4.69/5. z 39 głosów.
    Please wait...
    1. Antygona

      Proponuję żeby urząd powtórzył spotkanie i zrobił też inne konsultacje za jednym zamachem na koncercie Zenoniusza w Gołdapi albo postawił wiatę lub ambonę konsultacyjno-promocyjną razem z mózgiem z FRRG (tuż obok szlabanów na placu). Zdecydowanie to poprawi frekwencję i pojawi się to cóś 😉

      Ocena: 4.86/5. z 28 głosów.
      Please wait...
  6. Do Bizona . Chciałbym więcej informacji w temacie zawłaszczenia własności intelektualnej ,o którym jest w komentarzu. Mój adres a.tobolski@wp.pl lub tel 604 641 165
    Andrzej Tobolski

    Ocena: 4.30/5. z 23 głosów.
    Please wait...
    1. Amba

      Tylko, jeśli już, to niechże tym razem zajmie się Pan tym rozsądnie, od początku do końca. Bo temat jest ciekawy, ale trudny. Może trzeba przedstawić sytuację firmie Best Place? Bo zachodzi pytanie, co tej firmie ukradziono skoro nic, ani w ramach tamtego Programu, ani w ramach jakiejś kradzieży pomysłów, nie zrealizowano.

      Ocena: 4.37/5. z 19 głosów.
      Please wait...
  7. NK

    Do „Ze zrozumieniem”. Zgadza się, tylko ktoś kto przygotowywał kolejne budżety powinien w nim zaproponować te środki, skoro otrzymał od radnych plenipotencje do realizacji Programu. Tymczasem takich sum w propozycjach do budżetu nie było. Piszesz wyżej, że „nie było aprobaty radnych”. Żeby aprobować trzeba otrzymać propozycję a takich w ciągu tych ostatnich lat po przyjęciu Programu – nie było.

    Ocena: 4.31/5. z 13 głosów.
    Please wait...
    1. Ze zrozumieniem

      Tak Marku masz rację. Widocznie to zapominalskie istoty. Choć niekoniecznie, sprawdź protokoły i zobaczysz jak było.

      Ocena: 2.50/5. z 8 głosów.
      Please wait...