Warto odwiedzić „Kamienne Wzgórza”

W zachodniej części powiatu gołdapskiego jest wiele miejsc nieodkrytych i jednocześnie malowniczych. Do takich zaliczyć należy obszar i okolice gospodarstwa agroturystycznego „Kamienne Wzgórza”.

Nazwa być może trochę zagadkowa, bowiem goście gospodarstwa nie napotkają tu skał, ale między innymi pomysłową ścieżkę oznakowaną głazami narzutowymi. Ścieżka prowadzi przez wzgórza, z których roztacza się niepowtarzalny widok. Przy każdym z głazów można będzie odpocząć na ławeczce. Z tarasu widoczne są stawy rybne udostępniane wędkarzom. W domkach w kształcie dużych beczek przygotowywana jest baza noclegowa. Można skorzystać z pola namiotowego.

Znajdujemy się blisko Lasów Skaliskich między Ściborkami i Żabinem. Otoczeni bajecznym krajobrazem, skąd blisko do kilku wyjątkowych zabytków, choćby do piramidy w Rapie, Kanału Brożajckiego, pałaców – w Zakałczu i Mieduniszkach. Niejednego turystę zachwyci pobliska Wielka Pętla Węgorapy meandrująca w pobliżu zabytkowej śluzy.

Nie mniej zaskoczyć może to co jest najbliżej gospodarstwa, czyli pofalowany, zalesiony teren wraz z głębokim, dzikim wąwozem i opuszczoną w 1966 roku wsią Kiermuszyny Wielkie przez niektórych nazywaną również Kiermuszkami lub Kierniszynem.

Do gospodarstwa „Kamienne Wzgórza” najłatwiej dojedziemy przez Banie Mazurskie kierując się na Żabin.

https://www.facebook.com/KamienneWzgorza/

 

 

 

Powiązane artykuły