Siatkówka plażowa i halowa. Dwa medale siatkarzy SP 3 Gołdap w finale województwa

W ostatnim czasie dwa turnieje finałowe rozgrywali siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi.

We wtorek, 15 czerwca na Kompleksie Rekreacyjno-Sportowym „Kętrzynianka” w Kętrzynie odbył się Finał Województwa W-M SZS w Siatkówce Plażowej Chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski oraz Olaf Rykaczewski wywalczyła pierwsze miejsce.

W nagrodę chłopcy otrzymali puchar, złote medale oraz pamiątkowe dyplomy. Organizator finału zapewnił uczestnikom również pyszną pizzę. Organizatorem finału był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie. W piątek, 18 czerwca na hali sportowej nr 7 w Olsztynie odbyły się Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców.

W finałowym turnieju wystąpiły cztery najlepsze drużyny z województwa. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w składzie: Mieszko Makarski, Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Olaf Rykaczewski, Piotr Kozic, Igor Luty i Grzegorz Ratuszny zajęła w turnieju trzecie miejsce. Chłopcy ograli 2:1 – ZSS Ełk oraz ulegli 0:2 – SP 7 Olsztyn i 0:2 – SP 1 Dobre Miasto. Meczom w gorącej  hali przyglądał się Marcin Mierzejewski – II trener PlusLigowego – Indykpolu AZS Olsztyn, który był pod wrażeniem umiejętności niektórych siatkarzy, w tym też gołdapskich. Nagrodami w piątkowym turnieju były puchary, medale i dyplomy.

Organizatorem finału był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Olsztynie.

 

Powiązane artykuły