Przygotowanie do pójścia na strzelnice

Strzelectwo to naprawdę ciekawa sprawa, którą wielu z nas chciałoby spróbować. Jednak zanim uda się na strzelnice trzeba pamiętać o kilku najważniejszych rzeczach, które pozwolą przygotować się do strzelania. Warto także wiedzieć jakie zasady panują na strzelnicy i jakich zasad należy przestrzegać, aby czuć się bezpiecznie i móc postrzelać na strzelnicy. Poniżej przedstawimy kilka ważnych i istotnych kwestii z tym związanych.

 

 

Ubiór na strzelnicę

Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby podczas wizyty na strzelnicy być ubranym wygodnie, aby nic nie krępowało naszych ruchów. Odpowiednie ubranie powinno pozwalać na swobodne ruchy, które umożliwią odpowiednią obsługę broni. W przypadku krytej strzelnicy warto ubrać się w wygodną bluzę oraz spodnie. Jednak niezależnie od pory roku nie można zapominać o butach, które będą zabudowane oraz bluzce bez dekoltu. Dzięki temu zagwarantujemy sobie odpowiednie bezpieczeństwo.

Pozwolenie

Ważną kwestią, o której mało kto zdaje sobie sprawę podczas obecności na strzelnicy jest to, że nie trzeba posiadać odpowiedniego pozwolenia na posiadanie broni. Jest to wyjątek od reguły i dlatego też z całą pewnością każdy może sobie postrzelać na takim obiekcie. Oczywiście o ile pozwolenia nie trzeba posiadać to udając się na strzelnicę trzeba mieć ze sobą dowód osobisty. Dodatkowo większość strzelnic prowadzi specjalne księgi osób, które miały okazję korzystać ze strzelnicy.

 

Koszty

Udając się na strzelnicę oczywiście trzeba liczyć się z pewnymi kosztami. W zależności od miasta, typu broni, którym chce się strzelać czy też ilości strzałów, które chce się oddać.

 

Przechowywanie broni

Bardzo istotną kwestią jest odpowiednie przechowywanie broni. Strzelnica musi posiadać odpowiednio przygotowany magazyn na broń, w którym znajdą się sejfy na broń. Sejfy, w których przechowywana jest broń muszą mieć klasę S1 według normy PN-EN-14450. Na rynku dostępne są różne szafy pancerne na broń, które posiadają powyższą klasę i z całą pewnością każda strzelnica znajdzie coś dla siebie. Przykładowymi sejfami, które spełniają powyższe normy i są bardzo wysokiej jakości jest sejf polaszek hit 1 S1 lub Novcan G3 S1 8. Oczywiście firmy zajmujące się prowadzeniem strzelnicy wiedzą jaka szafa na broń będzie odpowiednia. Z całą pewnością na rynku można znaleźć naprawdę odpowiednie szafy i sejfy na broń.

Zasady

Oczywiście istotną kwestią jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przebywania na strzelnicy. W większości przypadków dla osób dopiero co rozpoczynających przygodę ze strzelectwem organizowane jest szkolenie teoretyczne, na którym poruszanych jest wiele tematów, w tym to jaki sejf na broń będzie odpowiedni. Innymi istotnymi kwestiami, które są poruszane podczas szkolenia poruszane są także postawy strzeleckie, obsługa broni (pistolety i broń długa) czy też odpowiednie poruszanie się po obiekcie i to w jakiś sposób bezpiecznie rozładować czy też załadować broń. Dzięki przestrzeganiu odpowiednich reguł bez problemów można korzystać ze strzelnicy i nie musieć się martwić o swoje bezpieczeństwo. Z całą pewnością warto takie szkolenie odbyć, aby później móc strzelać bez najmniejszych problemów.

 


Aktualności

Powiązane artykuły