Pierwszy sukces piłkarek ręcznych UKS „Jaćwingowie” Gołdap

W sobotę, 19 czerwca, o 4.00 najmłodsze zawodniczki klubu z rocznika 2010-12 wyjechały na swój pierwszy turniej piłki ręcznej do Cegłowa w woj. mazowieckim. Na miejscu były o dziesiątej, zmęczone ale chętne do sportowej walki.

 

 

W pięknym, sportowym obiekcie czekało na nie pięć drużyn:

– UKS Jutrzenka Junior Cegłów;

– MKS Pogoń Siedlce;

– KPR ROKIS Radzymin;

– UKS Niedźwiadek Węgrów;

– MSPR Junak Włocławek.

Dziewczyny przystąpiły do pierwszego meczu mocno skoncentrowane, wygrywając 16:2. Wtedy było już wiadomo, że będą się liczyły w walce o medale. Kolejne mecze to również pewne zwycięstwa naszych młodych zawodniczek.

Najwięcej emocji przyniósł mecz z Węgrowem o złoto, również wygrany. Na uwagę zasługuje forma rozgrywek. Każdy mecz składał się z trzech sześciominutowych tercji. W pierwszej tercji grały zawodniczki najbardziej doświadczone, w drugiej te o średnim zaawansowaniu, w trzeciej najmłodsze i to była podstawowa zasada turnieju. Każdy miał równe szanse.

Nasze zawodniczki wystąpiły w składzie:

Klaudia Żurawska, Anna Przystawska, Kiara Racis, Zosia Zarzycka, Mila Buczyńska, Zuzia Frydrych, Jula Frydrych, Emka Kuptel, Ola Wińska, Ola Skiba, Lena Jankowska, Natalka Pawlukanis, Daria Angielczyk, Maja Siemieniuk, Ania Zalewska, Lena Predko, Ola Siwczyńska.

Wsparcie trenerskie zawodniczkom dodatkowo zapewniły starsze koleżanki – Wiktoria Grażulis i Marta Wieczorczuk. Nasze młode bohaterki wróciły do domu po północy, radość czekających rodziców równie ogromna. Należy też wspomnieć, że starsze zawodniczki z rocznika 2006, dwa tygodnie wcześniej zajęły drugie miejsce na turnieju w Łukowie w woj. lubelskim. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i wakacje.

Wyjazdy na turnieje możliwe były dzięki wsparciu Powiatu Gołdapskiego oraz Gminy Gołdap.

Trener Andrzej Sztuk

 

Powiązane artykuły