Owoce i warzywa – samo zdrowie

Wszyscy wiedzą, że świeże warzywa i owoce są zdrowe. Zawierają błonnik, wiele soli mineralnych i witamin. Dzieciom trzeba jednak zaproponować je w takiej formie, aby chciały je jeść. Sałatka warzywna, nie koniecznie, ale sok… i owszem.

 

 

Wolontariusze z Europejskiego Korpusu Solidarności, po zebraniu opinii dzieci, zaproponowali im zajęcia robienia soków. We wtorek, 1 czerwca, w Szkole Podstawowej nr2 w Gołdapi dzieci ochoczo zabrały się do krojenia, wyciskania, blendowania według wskazówek pani Magdy. Zuchy przygotowały sok z marchewki, jabłek, kiwi, pomarańczy, koktajl truskawkowo- jagodowy oraz lemoniadę z cytryn. W wolnej chwili chrupały jabłuszka, marchewki i arbuzy.

Po degustacji przetworów okazało się, że większość dzieci ocenia sok najwyżej, 10 w skali od 1 do 10. I tylko o dwa punkty mniej otrzymały koktajl i lemoniada.

Dziękujemy pani Magdzie Chmiel za podzielenie się wiedzą na temat warzyw i owoców oraz za pomoc w przeprowadzeniu warsztatów.

Powyższe działanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Młodzież dzieciom”, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności. Wspiera nas Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi oraz nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.

Agnieszka Gutowska

 

Powiązane artykuły