MUKS „Piorun” Gołdap zdobywa medale na Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach

W dniach 5-6 czerwca w Gliwicach 7-osobowa grupa gołdapskich pływaków pod opieką trenera Adama Kozłowskiego, walczyła o najwyższe lokaty w kraju.

Wicemistrzynią Polski na dystansie 200 m została Laura Kozłowska. Medale dla naszego klubu wywalczyli: Laura Kozłowska (2 miejsce na 200 m i 3 miejsce na 400 m), Hania Prochowicz (3 miejsce na 200 m, Inga Naszkiewicz (3 miejsce na 400 m), Julek Walkiewicz (3 miejsce na 400 m), Oskar Kozłowski (3 miejsce na 400 m).

Wystartowali również, Karol Nowak i Antek Kisielewski, którzy w swoim roczniku byli bezkonkurencyjni, jednak z uwagi na łączone kategorie uplasowali się tuż za podium. Wszyscy znacząco poprawili swoje czasy i we wszystkich startach zajęli wysokie lokaty. Podczas tych Mistrzostw zostały rozdane zaległe (z uwagi na COVID) medale za zimowe mistrzostwa Polski, w których Piorunki brały udział w listopadzie.

Mistrzami Polski rundy zimowej byli: Laura Kozłowska na dystansie 50 m i Antek Kisielewski na dystansie 100 m. Laura zdobyła jeszcze 2 miejsce na 100 m i 3 miejsce 25 m pod wodą, Antek natomiast – 2 miejsce na 50 m.

Medalistami byli również: Hania Prochowicz (2 miejsce na 50 m), Miłosz Bida (3 miejsce na 100 m), Julek Walkiewicz (dwa razy 2 miejsce na 25 m pod wodą i na 100 m oraz 3 miejsce na 50 m).

Wszystkim zawodnikom gratulujemy. Dziękujemy naszym fanom i kibicom za wsparcie i gorący doping. Działania klubu MUKS Piorun Gołdap są współfinansowane ze środków Gminy Gołdap i Powiatu Gołdapskiego.