Mini siatkówka. Dzielna postawa najmłodszych siatkarzy SP 3 Gołdap

W niedzielę, 13 czerwca w Hali Mistrzów w Kętrzynie odbył się po raz pierwszy Wojewódzki Turniej Rzucanki Siatkarskiej (rocz. 2011 i mł.) o Puchar Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.

W zawodach wzięło udział aż 130 zawodników, rozegrano 160 meczy. Nowością na turnieju była gra na czas, zawodnicy grali każdy mecz w czasie 4 minut. Na pięknej hali w Kętrzynie wystąpiło siedmiu młodych zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Bardzo wysokie 3. miejsce zajął Nikodem Juklewicz. Piątą lokatę zajął Juliusz Buraczewski. Na 9. miejscu zawody ukończył Tymoteusz Kołodziej, który tylko gorszym ratio nie awansował do ćwierćfinału turnieju.

W przedziale 13-16. zawody ukończyli Maciej Rawinis, Oskar Galiński i Miłosz Buraczewski, a w przedziale 17-24. – Radosław Rzędzian.   Chłopcy mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Wojciechem Żalińskim, siatkarzem PlusLigowego Indykpolu AZS Olsztyn, który obecny był na turnieju.

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w postaci medali i dyplomów, a zwycięzcy otrzymali piękne puchary, aparaty cyfrowe i piłki. Nagrody wręczał członek Zarządu W-M ZPS – Adam Kurian.

 

 

Powiązane artykuły