Kolizyjna środa w Gołdapi

Do trzech zdarzeń drogowych doszło wczoraj na terenie miasta i gminy Gołdap. We wszystkich przyczyną była nieuwaga kierowców i nieprawidłowe manewry cofania. Policjanci apelują o ostrożna i rozważną jazdę.

 

Trzy zdarzenia odnotowali wczoraj (9 czerwca) gołdapscy policjanci. Dwa z nich miały miejsce w mieście a jedno na terenie gminy Gołdap.

Do pierwszego zdarzenia doszło około 8:00. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem ciężarówki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 61-letni kierowca ciężarówki na ul. 11-go listopada w Gołdapi chciał tyłem pojazdu wjechać w poboczną drogę. Wykonując manewr cofania uszkodził ogrodzenie posesji. Mężczyzna był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

Do kolejnego zdarzenia na terenie miasta doszło około 14:45 na sklepowym parkingu przy ul. Zadumy. Kierujący oplem, cofając uderzył w prawidłowo zaparkowanego volkswagena Passata, w którym przebywał kierowca. Nikomu nic się nie stało, kierowcy byli trzeźwi. 49-latek został ukarany mandatem.

Około 12:30 policjanci otrzymali informację, że kilka minut przed 9:00 w Grabowie, w gminie Gołdap, kierująca Passatem uszkodziła elewację budynku sklepowego. Skierowani na miejsce zgłoszenia funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, iż kierująca podjechała pod sklep, następnie cofając uderzyła w ścianę budynku i odjechała z miejsca zdarzenia.

Policjanci apelują do kierujących o rozwagę i ostrożność, zwłaszcza w obszarze zabudowanym i na placach parkingowych, gdzie dochodzi do wielu niepotrzebnych zdarzeń drogowych.

KPP Gołdap

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły