Impreza inauguracyjna „Aktywni na pumptracku” za nami

W sobotę, 19 czerwca, podczas upalnego dnia odbyły się pierwsze zawody na gołdapskim pumptraku. Zawodnicy i kibice przybyli licznie. Zawodom towarzyszyła zdrowa rywalizacja i dobra zabawa.

 

Zawody otworzyli: Paweł Papke – poseł na Sejm RP, Jarosław Walc – inicjator budowy pumptraka oraz zawodów i Zbigniew Mieruński – prezes Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, które zorganizowało zawody i pozyskało środki finansowe.

Imprezę rozpoczęły warsztaty na temat techniki jazdy po torze, przeprowadzone przez członków Stowarzyszenia Sportów Ekstremalnych z Iławy.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: grupa na hulajnogach – osoby urodzone w 2011 roku i starsze, grupa rowerowa I –  osoby urodzone w latach 2006 – 2011, grupa rowerowa II –  osoby urodzone w 2005 roku i starsze. Każdy z zawodników startował 2 razy pokonując tor dwukrotnie. Wynik to łączny czas pokonania 4 okrążeń.

Gratulujemy zwycięzcom!

Wyniki

Grupa na hulajnogach – osoby urodzone w 2011 roku i starsze:

miejsce I – Marcel Fiodorowicz – łączny czas przejazdu 1.26,57;

miejsce II – Oliwier Kozłowski – łączny czas przejazdu 1.31,83;

miejsce II – Radosław Tylenda – łączny czas przejazdu 1.32,42.

 

Grupa rowerowa I – osoby urodzone w latach 2006 – 2011:

miejsce I – Tymoteusz Radzewicz – łączny czas przejazdu 1.16,99;

miejsce II – Ernest Skiersz – łączny czas przejazdu 1.19,36;

miejsce II – Marcin Skiba – łączny czas przejazdu 1.22,29.

 

Grupa rowerowa II – osoby urodzone w 2005 roku i starsze:

miejsce I – Jakub Hanc – łączny czas przejazdu 1.16,95;

miejsce II – Tymoteusz Walc – łączny czas przejazdu 1.17,96;

miejsce III – Adam Włoch – łączny czas przejazdu 1.21,89.

 

Ogromne brawa dla wszystkich uczestników wczorajszych zawodów. Dziękujemy, że byliście.

Szczególne podziękowania kierujemy do: Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi za pomoc w organizacji zawodów, wolontariuszom zaangażowanym w przeprowadzenie zawodów, Tadeuszowi Krzywickiemu oraz Urzędowi Gminy Gołdap.

Zawody odbyły się w ramach projektu „Aktywnie na pumptraku” sfinansowanego ze środków Gminy Gołdap i Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny. Kaski dla zawodników i gadżety ufundował Urząd Miejski w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Warto też wspomnieć, że w miejscu zawodów Urząd Gminy w Gołdapi przeprowadził konsultacje dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego „szpitalówy”, obszaru położonego nad rzeką Gołdapą między ulicami: Generała Sikorskiego, Różaną i Lipową. Cieszy nas fakt, że konsultacje odbyły się i że byli chętni którzy wieźli w nich udział.

Dziękujemy za współpracę i wspólne działanie.

 

Powiązane artykuły