Zakład Przyrodoleczniczy. Kolejna wymiana pism

Do naszej redakcji dotarły dwa pisma od: Urzędu Miejskiego, podpisane przez wiceburmistrz Joannę Łabanowską (z 30 kwietnia tego roku) i Firmy „BUDOMARK”, sprawującej nadzór nad realizacją budowy ZPL (3 maja).

 

Inspektora nadzoru, inwestor wezwał między innymi do: „złożenia oświadczenia czy roboty budowlane zawarte w kosztorysie powykonawczym (zatytułowanym rozliczenie wykonanych robót) są wykonane zgodnie z projektem budowlanym?”

Głównym powodem wezwania jest wniosek wykonawcy (uzupełniony 27 kwietnia tego roku) o „dokonanie odbioru częściowego robót” związanych z budową Zakładu Przyrodoleczniczego.

Niżej skany pism w całości.

Fot. pixabay.com

 


Aktualności

Powiązane artykuły

22 komentarzy do “Zakład Przyrodoleczniczy. Kolejna wymiana pism

 1. apap

  To jest k#$%#$%wa niebywałe co się w Urzędzie!

 2. KTOŚ

  Jak długo jeszcze gołdapskie władze- burmistrz i zastępca burmistrza będą wodzili za nos nas PODATNIKÓW?j Jak długo jeszcze będą pobierać wypłaty za to,że nie potrafią zarządzać Gminą Gołdap? Jak długo będą pisać bzdurne pisma? Jam mam dość takiej władzy!

 3. FUnkcjonariusz

  Jak długo prokuratura, Regionalna Izba Obrachunkowa, Wojewoda, CBA, Policja, CBŚ będzie bezczynnie przyglądało się temu co się wyprawia w gminie Gołdap!
  Czy nie dość już dowodów?
  Kiedy, panowie, kiedy?!

  1. Elżbieta

   Wymienione wyżej instytucje przyglądają się i to dogłębnie, po prostu to trwa. Ale efekt , co tym bardziej widać po dzisiejszej korespondencji, powinien być oczywisty.

 4. Rysiek

  Czy wiadomo o jakiej kwocie mówimy? Rozumiem, że wykonawca się niecierpliwi i chce dostać wynagrodzenie za to co już zrobił, a Urząd musi to zapłacić?

  1. WiemToPowiem

   Wykonawca złożył rozliczenie na roboty wykonane i nieopłacone na kwotę 5,5 mln zł brutto. Dodatkowo, w przypadku rozwiązania umowy z winy zamawiającego, gminie grozi zapłata Wykonawcy 2,5 mln zł tytułem odszkodowania. Razem 8 mln !!!

   1. Prosto

    + 23% VAT.
    Czyli 6,765 mln + 3,075 mln = 9.84 mln

    1. Anonim

     Nie „Prosto”, słowo „brutto” poprzednim wpisie oznacza kwotę z ujętym już podatkiem VAT 23%

 5. Dla mnie ta budowa wygląda ,jak dryfujący statek po oceanie z pijaną załogą włącznie z kapitanem. Ponownie alarmowałem kolegów radnych ,że koszty będą wciąż rosły i rosły. Ale ich zniewolenie jest tak wielkie ,że nie mają odwagi sprzeciwić się burmistrzowi i jego polityce.
  A przecież te 160 000 zł. dodatkowe na nowy projekt to dopiero początek kolejnych wydatków.
  Nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy, że ponad 120 poprawek wynikających z raportu sanepidu i straży pożarnej będzie naprawione bez dodatkowych kosztów. Radni- opamiętajcie się.
  Nie ma waszej reakcji również na ujawnione umorzenia podatków dla kolesi burmistrza i naturalnie dla PWIK u. Nie rozumiecie ,że burmistrz żeby załatać i taką dziurę w budżecie musi zaciągać kolejne i oprocentowane obligacje, za którymi naturalnie zagłosujecie.
  Andrzej Tobolski

  1. Aster

   Panie Tobolski było myśleć przed wyborami na Burmistrza!!!

 6. Swobodny

  „Nawet w dniu 7 stycznia 2021 r., o godzinie 13.04, po otrzymaniu pisma o mozliwosci powstania zagrozen na budowie, pan burmistrz Luto osobiscie dzwonil w tej sprawie do inspektora Fabrykowskiego z pretensjami i pogrozkami, ze wszyscy inspektorzy nadzoru straca uprawnienia (…)”.

  Halo Houston – mamy problem!! I pytanie: czy (wciaz) leci z nami pilot?

  1. Anonim

   Leci, leci, ale zapewne jest w stanie opisanym powyżej przez Pana Radnego Tobolskiego…,ale czy pilot ma licencję pilota?

   1. xyz

    Taka licencja jak doktorat ….

 7. Biznesmen ze świetlicy

  Mam wrażenie, że ciąg porażek Burmistrza Luto trwa. Miał być młody ambitny jest … biznesmen. Już chyba powoli klarują się kozły ofiarne. Zapytanie UM w tak zawiłej sprawie na poziomie podstawówki. Może niech wykonawca jeszcze przeprowadzi szkolenia dla Burmistrza i jego Pań jak prowadzi się budowę. Wg mnie, to jest już powoli pośmiewisko.

  1. Anonim

   Szkolenie? – oj chyba szkoda czasu….nic nie zrozumieją…

  2. Gołdapiak

   nie kozły ofiarne, a odpowiedzialni za uprawnienia i posiadający tytuły przed nazwiskiem, odpowiedzialność krzykacze za pieczątkę i podpis !!!!

 8. Dwa komentarze nie zostały zamieszczone, zawierały zbyt daleko idące „sugestie”…

 9. Mateusz

  Najwyższa pora żeby instytucje kontrolne, które badają sprawę, przyspieszyły kroku. Bo gmina strasznie traci finansowo, prawie z każdym dniem. A niestety większość radnych temu nie przeciwdziała.

 10. Istny Cudak

  Panie T.R. Luto, jedź Pan do Chin mur chiński budować albo przekop mierzei w Elblągu.

 11. Anonim

  Gołdapianie!Na najbliższej Sesji Rady Miasta OBNIŻYĆ wynagrodzenie burmistrza do NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ! Różnicą z wynagrodzenia pokryje z własnej kieszeni za nowy projekt dot.Zakładu Przyrodoleczniczego ok 160 tyś !Burmistrz chce przeczekać ten czas przerzucając się pismami.Za dwa lata ODEJDZIE w niepamięć i pozostawi nam jeszcze długi do spłacania!Namawiajmy radnych aby postarali się o OBNIŻKĘ WYNAGRODZENIA dla burmistrza za te wszystkie jego błądy i nieudolność w zarządzaniu gminą

  1. Milijon

   Radni powiadasz? A którzy? Oni są bardziej ślepi niż ci z Kraśnika. Tam przynajmniej zrozumieli , że lepiej coś zrobić żeby nie stracić pieniędzy na inwestycje miejskie. Ci nie robię nic. Mam wrażenie że oceniają sytuację przez pryzmat własnych interesów. Ciekawe jak będą tłumaczyć swoją postawę gdy przyjdą kolejne wybory?

   1. Laskonogi

    Ci radni powinni wiedzieć, że jest jeszcze dla nich czas. Wystarczy podczas kolejnej Sesji zdecydowanie i murem stanąć po stronie jedynego (niestety) radnego, który dostrzegł i pokazał problem Zakładu PL, wesprzeć go, pokazać to głośno, stanąć po właściwej stronie, która – jak ktoś śledzi spływające tu dokumenty – jest przecież jasna! I oczywiście zaproponować i przegłosować wniosek zaproponowany tu przez internautę o drastycznym obniżeniu pensji burmistrza, do możliwego zgodnego z prawem minimum. Niestety, na więcej nie zasługuje. To grzech, że taką jak dotychczas pensję otrzymuje on od tak długiego czasu. Do tego niedawno znaleźli się radni (jak pan się z tym czuje panie Józefie Wawrzyn? ), którzy zaproponowali podwyżkę i tę pensję burmistrzowi podnieśli!!!