Z naszego regionu. Wyważyli drzwi… i zajęli nielegalne automaty

Funkcjonariusze KAS z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie ujawnili w Kętrzynie 5 nielegalnych automatów. Wejście do lokalu wymagało wyważenia drzwi.

 

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Działu Realizacji Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie ujawnili w Kętrzynie nielegalne automaty do gier hazardowych, w punkcie, w którym urządzenia zatrzymywane były już dwukrotnie.
W czynnościach wzięli również udział technicy kryminalistyki.

Aby wejść do lokalu funkcjonariusze kilkukrotnie wzywali osobę z obsługi do otwarcia drzwi, informując jednocześnie o możliwości wejścia siłowego. Ponieważ nie było żadnej reakcji na wezwania mundurowych, wyważyli drzwi przy pomocy tarana. W środku znajdowało się 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych. W jednym z pomieszczeń przebywali kobieta i mężczyzna, którzy ukryli się przed kontrolującymi.

Funkcjonariusze wezwali przebywających w lokalu do dobrowolnego wydania rzeczy, przesłuchali ich w charakterze świadków oraz dokonali przeszukania pomieszczeń. W wyniku oględzin ustalono, że urządzenia nie posiadają trwale umieszczonych informacji określających m.in. numer rejestracji urządzenia i oznaczenie koncesji lub zezwolenia.

Przeprowadzono również eksperyment procesowy mający na celu ustalenie przebiegu gry. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę, karteczki z zapiskami, router Wi-fi, laptop oraz sześć telefonów komórkowych. Automaty oraz wymienione przedmioty zajęto jako dowody rzeczowe. Sprawę prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza WMUCS w Olsztynie.

KAS Olsztyn

 

 

 

 

Powiązane artykuły