Wczasy samolotem. O czym pamiętać planując wyjazd?

podroz samolotem

Jeżeli nie mamy tej przyjemności i nie możemy pracować i podróżować jednocześnie, z utęsknieniem czekamy na urlop. Większość z nas, na dłuższe wakacje decyduje się 1 – 2 razy w roku, najczęściej zimą lub latem

Wybierając się w dalsze rejony świata, planujemy swoją podróż samolotem. Największym portem Polski jest niezmiennie stolica, która oferuje podróżnym połączenia lotnicze z całym światem. Nic więc dziwnego, że rok rocznie obsługuje najwięcej pasażerów. Jeżeli planujemy podróż międzykontynentalną, prawdopodobnie rozpoczniemy ją z jednego z większych lotnisk Polskich. Kiedy już nadejdzie ten wyczekany czas wyjazdu na urlop, aby dostać się na lotnisko będziemy musieli skorzystać z transportu publicznego lub auta. Praktyczniej i wygodniej będzie autem przyjechać na lotnisko z bagażami. Jednak co potem, zrobimy z samochodem, skoro musimy przesiąść się do samolotu? Jeżeli nie ma nas kto przywieść, można skorzystać z jednego z parkingów, które są udostępnione dla podróżnych.

Parking lotnisko Warszawa, zlokalizowany jest zaledwie kilka minut od płyty lotniska, więc bez stresu i spokojnie zdążymy na lot. Ponadto rezerwacji miejsca można dokonać online, już na kilka dni wcześniej. To wygodna i bezpieczna opcja pozostawienia auta, na monitorowanym całodobowym, parkingu.
Można także skorzystać z taksówki, jednak trzeba się liczyć z tym, że po powrocie również będziemy zmuszeni zamawiać sobie transport do domu. O ile mieszkamy w stolicy, to nie jest to problemem, jednak dla przyjezdnych z innego miasta najlepszym rozwiązaniem będzie parking przy lotnisku.

W aktualnie panujących warunkach wyjeżdżając za granicę niezbędny będzie dowód osobisty, karta płatnicza działająca także poza granicami Polski. W najbliższym czasie pokarze się czy nie będziemy potrzebować jeszcze potwierdzenia naszego stanu zdrowia. Są jednak jeszcze kraje, które nie wymagają przedstawiania testów i spokojnie możemy je odwiedzać bez zbędnej medycznej dokumentacji. Wyjątkiem są tu kraje egzotyczne, które wymagają wykonania szczepień przeciwko kilku chorobom egzotycznym.

Ponadto dobrze jest mieć trochę gotówki w walucie, ponieważ nie wszędzie można płacić kartą. A przelicznik walut w naszym kraju bywa o wiele korzystniejszy. Jeżeli zdarzymy wyrobić przed wyjazdem kartę walutową to z pewnością będzie ona przydatnym rozwiązaniem w codziennym funkcjonowaniu na wyjeździe.
Na koniec pozostaje zaopatrzenie się w dobry humor i kiedy uda nam się już wszystko zorganizować pozostaje cieszyć się wyjazdem, nie myśleć o pracy i odpoczywać.


Porady

Powiązane artykuły