Siatkówka plażowa. Udane otwarcie sezonu na gołdapskiej plaży

W sobotę (15 maja) na plaży miejskiej rozegrany został Turniej Siatkówki Plażowej Drużyn Mieszanych „Rozpoczęcie sezonu 2021”. W turnieju wystąpiło siedem duetów, które zagrały ze sobą systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań.

 

 

Jak zwykle w Gołdapi emocji na piasku nie brakowało, a walka była zacięta do ostatniej piłki. W pierwszym półfinale para Julia Skiba / Jakub Miszkiel przegrała z parą Patrycja Ulewicz / Stanisław Wałach. Natomiast w drugim półfinale para Sandra Podsiad / Dawid Rusak pokonała duet Agata Bester / Bartosz Mikielski. W meczu trzecie miejsce: Agata i Bartek pokonali drużynę Julia Skiba / Jakub Miszkiel. Finał sobotniego turnieju drużyn mieszanych należał do mocnego duetu Sandra Podsiad / Dawid Rusak, którzy zdecydowanie ograli zespół Patrycja Ulewicz / Stanisław Wałach.

Najlepsze drużyny w nagrodę otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy. Statuetki MVP trafiły do Dawida Rusaka i Sandry Podsiad. Organizatorem turnieju był UKS „Jantar” Gołdap, Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Turniej został zorganizowany w ramach Programu „Sportowe Wakacje Plus 2021”. Planuje się rozegranie kilka turniejów siatkówki plażowej, koszykówki ulicznej i szachów. UKS „Jantar” Gołdap i Gołdapski Szkolny Związek Sportowy są współfinansowani przez Gminę Gołdap.

Klasyfikacja końcowa:

1. Sandra Podsiad / Dawid Rusak;

2. Patrycja Ulewicz / Stanisław Wałach;

3. Agata Bester / Bartosz Mikielski;

4. Julia Skiba / Jakub Miszkiel;

5. Oliwia Górska / Jakub Szułczyński;

6. Maja Kasperuk / Karol Kowalewski;

7. Julia Skrzecz / Grzegorz Zyskowski.

 

 

Powiązane artykuły