Powiązane artykuły

38 komentarzy do “Sesja Rady Powiatu Gołdapskiego – wybory przewodniczącego

 1. KTOŚ

  Mistrzowie DESTRUKCJI!Dwie sesje i wybrać nie potrafią? Nie dogadali się pod stołem?WSTYD!diety podniesione, kasa leci, nic się nie dzieje!Wstyd!Jak widać,żadna z nowych kandydatur nie jest warta stołka Przewodniczącego!Radni siedzący w szeregu z Wasilewskim co nawet głosować nie potrafi- czy już zapisali się do pracy w komisjach czy kasę biorą tylko za obecność?A co chciała ugrać Tomaszewska Walc nie przychodząc na sesje? ogólnie żenada i wstyd!!!

  Ocena: 4.86/5. z 58 głosów.
  Please wait...
  1. PoliFax

   Nie tylko nieobecność Pani Tomaszewskiej-Walc była tu ważna. Także koniunkturalnie zachował się radny Wójtowicz nie przychodząc na Sesję. Bo niby dlaczego był nieobecny? Ktoś zna przyczynę? Krowa się cieliła? Czy Droga tak po majowym śniegu rozmokła, że nie mógł dojechać z Jan. . Czy nie chodzi tu o to , że trwają zakulisowe rozmowy z tymi nieobecnymi i ci chcieli zaczekać na rozstrzygnięcie żeby bezpiecznie ustawić się po stronie zwycięzcy? Te kombinacje z „pomyłkami ” i „nieważnymi głosami” też są podejrzane.

   Ocena: 4.84/5. z 45 głosów.
   Please wait...
   1. Swobodny Dzordz

    @ PoliFax

    „Te kombinacje z pomylkami i niewaznymi glosami tez sa podejrzane”.

    Mam podobne skojarzenia. Radny W. (mimo calego mojego braku szacunku do ww) idiota nie jest. Co to, to nie!

    Gdyby ktos chcial sie zalozyc, to bylbym w stanie postawic… hmm … 50 ojro vs. … hmm … dwa kilo wenezuelskich banknotow „bolivarow”, ze „pan prezes”, podczas slawetnego glosowania, odstawil sztuke pt. „teatr jednego aktora”.

    Oczywiscie – moge sie mylic 🙂

    Co do krowy pana Wojtowicza – „nie mam wiedzy” 🙂

    … … …

    A tak poza tym – nie jest dobrze… 🙁

    Ocena: 4.83/5. z 23 głosów.
    Please wait...
    1. PoliFax

     Poza tym… należy zburzyć Kartaginę.

     Ocena: 2.14/5. z 7 głosów.
     Please wait...
 2. Anonim

  Z relacji zamieszczonej na „tym drugim” portalu można dowiedzieć się, że jeden z radnych pomylił się podczas głosowania. Jakie IQ trzeba mieć, żeby pomylić się przy wyborze pomiędzy dwoma osobami? Czy to o tym radnym jest dowcip, jak to Polakowi dano dwie kulki? Jedną zgubił, drugą zepsuł. Boże, a ten radny jeszcze na dodatek prezesem się mieni 🙂

  Ocena: 4.98/5. z 53 głosów.
  Please wait...
  1. PW

   A ten pan radny powiatowy jest chyba jednym z głównych doradców i strategów pana burmistrza.
   Tacy właśnie ludzie rządzą naszym miastem i operują naszymi, publicznymi finansami. I to wszystko dla naszego dobra przecież. Władza, byle jaka, byle gdzie, to jest idea tych „malutkich” ludzi.

   Ocena: 4.91/5. z 45 głosów.
   Please wait...
 3. Łubu dubu...

  Na jak niski poziom zostaliśmy sprowadzeni, jako lokalna, gołdapska społeczność. Polska nam ucieka, okoliczne miasta nam uciskają w rozwoju, a my tkwimy w tej samorządowej grotesce. Trudno już nawet apelować do radnych, szczególnie tych od Tomasza Luto, zarówno gminnych, jak i powiatowych aby się opamiętali. To na nic. Na nic jakiekolwiek apele do burmistrza i wice burmistrz tego miasta o rozsądek, o chociaż jako-takie zarządzanie gminą i miastem, na nic. Ogólnie, naszym miastem zawładnęła destrukcja i chore ambicje kilku ludzi, którzy żyją w nierealnym, własnym, zamkniętym świecie wartości. W świecie, w którym, zarządzanie majątkiem gminy zgodnie z ogólnymi regułami ekonomi, partnerstwo społeczne, realny plan rozwoju jest rzeczywistością alternatywną. Gołdap stała się dzisiaj takim światem przeniesionym z filmu „Miś”, po 40 latach od jego pierwszego wyświetlenia. A przesłaniem lokalnej polityki, którym niewątpliwie kierują się tutejsi, tzw. pożal się Boże „włodarze” może być jeden cytat z tego filmu – „nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi”. Nie trzeba nam skansenu, skansen to od kilku lat nasza rzeczywistość.

  Ocena: 5.00/5. z 60 głosów.
  Please wait...
  1. Swobodny Dzordz

   Dokladnie tak, p. Lubudu…

   A tych cytatow, adekwatnych, to by sie uzbieralo mnostwo: „kupa, mosci panowie (bo kupy nikt nie ruszy)!”; „po nas – chocby i potop”; „latwiej jest oszukac ludzi, niz przekonac ich, ze zostali oszukani”; „wybierasz klauna – spodziewaj sie cyrku”; „kiedy lamiesz zasady – lam je mocno i na dobre”;

   Taka gmina…

   Ocena: 5.00/5. z 46 głosów.
   Please wait...
  2. Mieszkaniec X

   Idealne odzwierciedlenie rzeczywistości. Strach pomyśleć co nam grozi i co nas czeka w tym wyborze.

   Ocena: 4.90/5. z 40 głosów.
   Please wait...
 4. Anonim

  Złote usta za „wybierasz klauna-… „

  Ocena: 4.89/5. z 37 głosów.
  Please wait...
 5. Darek

  Murarz na budowę, rolnik na pole, żołnierz do koszar , lekarz do szpitala ,a starostwo do likwidacji !. Ile to oszczędności, a o ile mniej zszarganych nerwów obywateli.
  W tej grupie nieudaczników, cwaniaków i głupców widać tylko wzajemne wojenki, przepychanki, interesy i walkę o stołki z dużą kasą. Wstyd i hańba

  Ocena: 4.76/5. z 50 głosów.
  Please wait...
 6. Anonim

  Cyrku ciąg dalszy.Nie ma świątecznej i nocnej opieki dla mieszkańców powiatu. Szpitala nadal nie ma, DWÓCH prezesów spółki nie daje rady utwrzoyzyć oddziału wewnętrznego a STAROSTWO chyba w nagrodę za nieudolne zarządzanie tworzy TRZECI-nowy etat i tak oto pani Anna K (była szefowa ADM) trzecią osobą na dyrektorskim stołku.Zarząd powiatu z władzami potrafi jedynie dbać o swoje stołki zapominając o zdrowiu mieszkańców! Na Dzień Samorządowca zrobimy zrzutkę i kupimy władzy lustra, aby spojrzeli i coś tam zobaczyli!bo za jakiś czas zmienią się IM fryzury!

  Ocena: 3.98/5. z 55 głosów.
  Please wait...
  1. Sprawdzający

   Widzę, że sianie fermentu i dezinformacji to zaczyna być rzecz normalna w naszym mieście. Skoro trzecia osoba na dyrektorskim stołku to księgowa, no to czwartym jest pewnie sprzątaczka. Chodzi o stanowisko księgowej. Po co sprawdzić plotki, skoro można atakować ludzi. A wystarczy spróbować i można się dowiedzieć, że ADM zrezygnował z księgowania szpitala, bo tam, tak jak w innych spółkach gminnych i samej gminie, ludzie uciekają i brakuje rąk do pracy. Nie bez powodu pojawiają się ogłoszenia o pracę w samym ADMie, czy też urzędzie.

   Ocena: 3.36/5. z 39 głosów.
   Please wait...
   1. Anonim

    Jak widać najlepszą obroną jest atak. A wystarczy być przyzwoitym. W spółce Gold Medica jest od lat księgowa J.M.Szpitala nadal nie ma i jak widać nie m co księgować. „Ludzie „uciekają i brakuje rąk do pracy” w spółkach gminnych i samej gminie świadczy o złym zarządzaniu,A tak normalnie księgowa to 3 osoba w instytucji i nie ma czego się wstydzić.Na tronie internetowej spółki Gold Medica nie ma informacji o pracy pani Anny K, która podpisuje listę obecności w pracy. Dlaczego to stanowisko jest takie tajemnicze?Ale dowiedzieliśmy się ,że „ADM zrezygnował z księgowania szpitala”. Kto sieje dezinformacje?

    Ocena: 3.23/5. z 30 głosów.
    Please wait...
    1. Sprawdzający

     No trzecią osobą może i jest księgowa, ale główna, którą nadal jest J.M. Co do braku informacji o stanowisku, to chyba trzeba pytać prezesów, choć nie kojarzę aby w każdej firmie, czy instytucji, podawano wszystkich pracowników na stronie internetowej, prócz tych głównych, bo w tym przypadku mowa o zwykłym księgowym. ADM prowadził księgowość wspomagając J.M. Dlaczego tak było, skoro twierdzisz, że nie ma tam co księgować, to należy pytać u źródła. Wracając do ADM, to wystarczy dopytać osoby, które się tym zajmowały. Jak nie wiesz, to nie pisz, że sieje dezinformację.

     Ocena: 3.57/5. z 28 głosów.
     Please wait...
  2. Anonim

   A co robi A Kozioł w szpitalu /jakie zajmuje stanowisko/?

   Ocena: 4.69/5. z 13 głosów.
   Please wait...
 7. Obserwator

  Anonimie nie rozpowszechniaj kłamstw bo wspomniana osoba pracuje tam w dziale księgowości.
  Może lepiej najpierw sprawdzić a nie siać zawiść. Miłego dnia

  Ocena: 3.05/5. z 39 głosów.
  Please wait...
 8. Tom

  A Pan Radny Piotr W. taki inteligentny a przynajmniej za takiego się uważa, taki bystry, taki wielki Prezes i doradca Pan burmistrza a „rozwaliła” go na łopatki zwykła karteczka z dwoma nazwiskami.
  Zastanawiam się jak Pan Radny chciał reasumpcji tajnego głosowania … o zgrozo … Tada honorowo do rozwiązania i nowe wybory tylko to może podnieść jej jakość, najwyżej będzie tak samo albo lepiej, bo gorzej być nie może…

  Ocena: 4.93/5. z 56 głosów.
  Please wait...
  1. ha ha ha

   Dobrana para – burmistrz „normalny proces budowlany” Luto i radny „nie potrafię głosować” Wasilewski – ha ha ha

   Ocena: 5.00/5. z 46 głosów.
   Please wait...
 9. Jestem zażenowany obydwoma radami samorządowymi ,wybrańcami naszego powiatu i gminy.
  Ale jak widzę te miernoty w garniturach ,które sprawiają niekiedy wrażenie ,że są na poziomie, to zwyczajnie ciągnie mnie na wymioty. Ciołek, Wasilewski, Dominiuk, Wójtowicz, Senda, Dzienis nigdy nie powinni być wybrani do jakiejkolwiek rady i decydować np. o naszym szpitalu.
  Zresztą wszyscy widzimy jakie są efekty .Walka o stołki , wypłaty i przywileje. Kilka z wymienionych osób to powinna siedzieć w więzieniu bez dostępu do lekarza i podstawowej opieki medycznej. Mam na myśli przede wszystkim wieloletniego starostę Andrzeja Ciołka. Kto jego wybrał ? Bo kto jego wprowadził do polityki to wiemy chyba wszyscy.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.70/5. z 53 głosów.
  Please wait...
  1. Anonim

   A co pan powie o osobie, która zagłosowała za kandydatem Tomasza Luto, którzy wcześniej ją samą odwołali?
   Poproszę o opinię w końcu to pana bliski współpracownik polityczny najpierw podczas obalania Mirosa a teraz właściwie podczas czego? Kogo teraz obala? Bo na pewno robi to co chce Luto.

   Ocena: 3.55/5. z 44 głosów.
   Please wait...
   1. Śmiech na sali

    O tak, pani Anna wykonała cudowne salto. Atakowali ją przez 2,5 roku, odwołali i zrobili pośmiewisko więc za nimi zagłosowała. Logiczne, prawda?

    Ocena: 3.40/5. z 45 głosów.
    Please wait...
  2. Tom

   A Pan Panie Tobolski to powinien raczej zamilknąć bo wszyscy dobrze pamiętamy, że między innymi autorem wyborczego sukcesu „Pana Luto” był Pan. Lustra już w domu wszystkie pobite żeby dla bezpieczeństwa nie móc sobie w twarz spoglądać?

   Ocena: 3.06/5. z 48 głosów.
   Please wait...
 10. Wasyl ludowiec

  Jest tylko jeden miszcz tajnych głosowań i reasumpcji a później konsumpcji, dramatopisarz listów i postów, co odleciał już dawno. Wszyscy go znają z palarni przed CIT. Miszcz.

  Ocena: 4.69/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 11. Temida

  Panie Andrzeju , ma pan 100 % rację ,że od 11 lat za sytuację w gołdapskim szpitalu i pogotowiu odpowiedzialny jest tzw. zarząd ,czyli 4 osoby Ciołek Senda, Wardziejewska i teraz Wójtowicz,( przy czym 3 pierwsze osoby od samego początku ) który i tak nie rozumie o co chodzi. A kasa i to wielka leci co miesiąc. Przyjdzie czas ,że trzeba będzie ich wywozić na taczkach wprost na wysypisko. Dopóki decydenci nie poniosą konkretnej kary i odpowiedzialności będzie tak jak teraz.
  Czy Ciołek ,czy Wardziejewska ,czy wypychany przez Luto Dzienis nic nie zmienią, bo są miernotami. Cała rada jest praktycznie do wyrzucenia. Nadzieja w Pani Prokurator ,że postawi zarzuty ,a burmistrz trafi za kraty. Wtedy wszyscy może się opamiętają.

  Ocena: 4.89/5. z 38 głosów.
  Please wait...
  1. Ola

   Miernoty. Ulubione słowo słuchacza portalu Anżeja. Tego zawziętego i wściekłego na swoim punkcie człowieka. Osoby, która bezkrytycznie wobec swego lustra zatrudniała bezumownie.

   Ocena: 2.69/5. z 26 głosów.
   Please wait...
 12. KWW

  Program wyborczy minimum w najbliższych wyborach:
  1) koniec horroru w urzędzie i jednostkach gminnych! zatrudnienie wyłącznie fachowców na stanowiskach; szybki, gruntowny przegląd kadr wyłącznie pod kątem jakości merytorycznej, umiejętności i fachowości;?szybko żegnamy rodziny Luto, Wasilewskich, Dzienisów, Dominiuków, itd.

  2) uwolnienie mieszkańców od horrendalnych opłat za wodę, ścieki oraz najwyższych podatków.

  3) minimum jeden żłobek; rodzice jeśli chcą powinni pracować!

  4) inwestycje w infrastrukturę sportową; jedno boisko tzw Orlik to za mało; boisko przy SP3 nie jest własnością prywatną L. Retela i musi być dostępne! Duży plac zabaw, bieżnia i skatepark na tzw. Szpitalówie;

  5) wieś zasługuje na więcej, nie tylko tam gdzie sołtys żyje dobrze z burmistrzem!

  6) zamiast samochodów służbowych burmistrza – dodatkowa karetka; samochód służbowy to nie taksówka dla rodziny czy dodatkowy bonus; stanowisko burmistrza to służba a nie luksusy!

  7) likwidacja 15% dla przedsiębiorców; jakość przede wszystkim a nie prywata!

  8) rozliczamy budowę ZPL. Jak trzeba idziemy do sądu jak trzeba zawiadomimy prokuraturę, jak trzeba wyrzucamy dyscyplinarnie winnych; uczciwie przedstawiamy sprawę mieszkańcom, kończymy inwestycję i znajdujemy sposób na korzystanie z niej!

  9) promujemy uzdrowisko i znajdujemy dodatkowych inwestorów szanując i doceniając najbardziej własnych!

  Prosimy o dodatkowe pomysły. Nie bójmy się! Luto już się kończy, musimy działać!

  Ocena: 4.78/5. z 36 głosów.
  Please wait...
  1. Anonim

   Jak się nazywasz? Masz mój głos 🙂

   Ocena: 4.80/5. z 20 głosów.
   Please wait...
  2. Nauczyciel

   Dorzucam do postulatów:

   – likwidację straganu z chińszczyzną zwanego przez niektórych Centrum Informacji Turystycznej

   – promocję gminy powierzyć profesjonalistom

   Ocena: 5.00/5. z 15 głosów.
   Please wait...
   1. Nauczyciel 2

    – i wyrzucić do śmieci to ohydne logo, które z Gołdapią nie ma nic wspólnego;
    – promocję gminy powierzyć profesjonalistom (2), a nie pseudoprofesjonalistom, jak ma to obecnie miejsce

    Ocena: 5.00/5. z 19 głosów.
    Please wait...
 13. Z wieloma zapisami KWW zdecydowanie zgadzam się i chętnie dodam kilka swoich pomysłów. Ale jest jedno ALE, jak ktoś chce udzielać się społecznie, publicznie to powinien robić to pod swoim nazwiskiem ,a nie anonimowo. Piszesz „nie bójmy się ” a sam się boisz.
  Zastanawia mnie pkt. 7. Proszę o jego rozwinięcie. Jeżeli będą konkretne dowody to pomogę ,ale nie na zasadzie anonimowego donosu ,tylko do faktycznego zawiadomienie odpowiednich organów.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.43/5. z 21 głosów.
  Please wait...
  1. KWW

   A może panie Andrzeju odwrócimy ustaloną kolejność i spróbujemy stworzyć program którego Gołdap łaknie jak kania dżdżu. Nie ważne kto a ważne jaki ma pomysł. Tak będzie dla Gołdapi najlepiej, nie utkniemy w wojnach personalnych a stworzymy wspólny, logiczny program. Nie czekajmy na czyjąś propozycję – stwórzmy ją wspólnie. Zachęcam. Jakie są Pana postulaty?

   Ocena: 4.20/5. z 15 głosów.
   Please wait...
 14. Moim zdaniem najważniejszym celem jest obecnie dotarcie z jasnym i prawdziwym przekazem do najszerszej grupy mieszkańców ,żeby przedstawić fakty do czego doprowadził Luto i jego drużyna w obydwu samorządach. Faktycznie Wasilewskich ,Dzienisów, Ciołków i im podobnych cwaniaczków trzeba wyeliminować na zawsze z przestrzeni publicznej. O głównego winowajcę tego stanu rzeczy zadba prokuratura i sądy, czego jestem pewien. Kolejnym zadaniem jest wyszukiwanie i zachęcenie do udziału w samorządach normalnych, uczciwych ludzi, Patriotyzm
  i bezinteresowność to są cechy na dobrych radnych. Zwracam uwagę ,że obecna większość radnych jest już tak przyspawana do stołków ,że trzeba ich będzie wypalać gorącym żelazem.
  Hołdyński , Dzienis, Wawrzyn, Jańczuk, Pietrewicz, Syperek, Sadowska, Wasilewski, i inni nie zrobili nic pożytecznego przez wiele kadencji i takich trzeba wyeliminować.
  Następnie stworzyć realny program naprawy i rozwoju i organizować spotkania.
  Celowo nie podaję wszystkich nazwisk ale przyjdzie na to czas, gdyż chyba wiadomym jest kto imiennie przez 10 lat odpowiadał w powiecie za szpital, drogi itp.
  Władza zbyt długo sprawowana deprawuje.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 3.61/5. z 23 głosów.
  Please wait...
  1. Podziwiający p. A.

   No normalnie wizjoner, niezłomny i „jedyny uczciwy” w tym mieście. Brrr… Może znów nam pan zafunduje, kogoś na wzór pana protegowanego swego czasu – Tomasza Luto?
   A władza nie musi wcale deprawować jeżeli jest się człowiek po prostu PRAWYM I PRZYZWOITYM. I to wystarczy.

   Ocena: 3.62/5. z 21 głosów.
   Please wait...
  2. Swobodny Dzordz

   p. radny Tobolski

   Jedno proste pytanie (w odpowiedzi na panski, powyzszy, slowotok): gdyby obywatel Miros uzyskal mandat radnego w tych odkladanych wielokrotnie, ale raczej nieuchronnych, wyborach uzupelniajacych…

   Gdyby Marka Mirosa lud, czyli demos, wybral na radnego… Podalbys mu reke, ob. Tobolski?
   Czy jednak traktowalbys go tak jak radnego Holdynskiego?

   Nie narzucam sie z zadna sugestia 😉 Ale sprobuj odpowiedziec szczerze, p. radny Tobolski… 😛

   Zbyszek Switkiewicz

   Ocena: 3.89/5. z 19 głosów.
   Please wait...
   1. Anonim

    Olga Tokarczuk pisała,że Bóg dał oczy z przodu, aby patrzeć w przyszłość!Nie oglądajmy się w przeszłość, to już było!Dla Gołdapi trzeba WIZJI ROZWOJU! Nie warto roztrząsać przeszłości! Panowie Gentelmeni siadają do rozmów dla dobra Gołdapian!. A tak w ogóle, jak Radni są tak mało kompetentni, to może wybierzmy SPOŁECZNA RADĘ , która podpowiedziałaby mądrze i skutecznie?

    Ocena: 4.57/5. z 14 głosów.
    Please wait...
 15. Szanowny Panie Zbyszku. Współpracuję i będę współpracował z każdym w Radzie Miejskiej dla kogo interes publiczny ,a nie osobiste korzyści są najważniejsze. A czy komuś podaję rękę czy nie to wyłącznie moja sprawa. Popierałem obecnego burmistrza w 2014 r. ale jak widać nie spełnił
  swoich deklaracji ,a nawet działa ewidentnie na szkodę interesu publicznego dlatego robię co w mojej mocy żeby jego z tego stanowiska usunąć i to na zawsze.
  Sprawa z Hołdyńskim jest dla mnie b. ważna ponieważ jest kłamcą, oszustem, cwaniakiem i działa wyłącznie dla swoich korzyści , stanowisk i przywilejów. Niebawem napiszę kilka słów o nim i otworzę oczy tym ,którym ten człowiek wciskał kłamstwa ,że jest uczciwy i wiarygodny.
  To będzie szokujące dla jego zwolenników. Analiza jego oświadczeń majątkowych mówi już wile, proszę wejść na BIP Urzędu Miejskiego i zobaczyć. Ja to robię od 10 lat.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.67/5. z 9 głosów.
  Please wait...
  1. xyz

   Ciekawe i bardzo słuszne pytanie zadał p. Zbigniew. Oczywiste jest , że pyta o podanie ręki nie „u cioci na imieninach” lecz na forum publicznym. Pan Tobolski zostanie panem Tobolskim, bo chyba to zbyt duży wysiłek by zachowywać się jak prawdziwie dorosły i dużego formatu polityk. Pamiętam, że w historii Polski, był jeden …. polityk …. który swojemu politycznemu rywalowi nogę chciał podawać …… Przegrał wybory…… Panie Tobolski, proszę czerpać dobre wzorce, niech nauka nie „idzie w las”.
   Co się zaś tyczy przyszłości Gołdapi, czekam , oj czekam na odejście burmistrza „nie rozumiem” Luto, jednak zanim się kogoś wysadzi z siodła, dobrze mieć plany i kandydatów na zwolnione miejsce, nie odwrotnie .

   Ocena: 4.64/5. z 11 głosów.
   Please wait...