Minisiatkówka. W Giżycku najlepsi byli siatkarze z gołdapskiej „Trójki”

W niedzielę, 16 maja, w hali Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku rozgrywany był V Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021.

Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: czwórek (2008 i mł.), trójek (2009 i mł.) oraz dwójek (2010 i mł.) W eliminacjach drużyny zbierają punkty i ich suma wyłoni czołowe szóstki, które rozegrają w czerwcu finał wojewódzki. Tu z kolei stawką będzie jedna przepustka na sierpniową imprezę krajową, która jest wielkim świętem siatkówki młodzieżowej.

Natomiast bezpośredni awans do Finału Ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Na hali w Giżycku po miesięcznej przerwie wystąpiło pięć zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Wyśmienicie zagrał zespół „Trójek” w składzie: Mateusz Repow, Nikolas Krynicki i Jakub Czernicki, który po zaciętych spotkaniach wygrał grupę C. Gołdapski zespół pokonał 2:0 – IKS Atak Elbląg 2 i 2:0 – UKS Olimpijczyk Olsztynek. W ćwierćfinale turnieju pokonał 2:1 – IKS Atak Elbląg 1. W pojedynku półfinałowym ograł 2:1 – AZS UWM Olsztyn 1. W wielkim finale giżyckiego turnieju spotkali się z najlepszą drużyną tego sezonu – Kurianvolley Olsztyn 1. Po bardzo emocjonującym meczu gołdapianie wygrali 2:1 z olsztyńskim zespołem i zajęli po raz pierwszy, pierwsze miejsce.

Dziewiętnaście zespołów „dwójek” z całego województwa warmińsko-mazurskiego zagrało w czterech grupach do dwóch wygranych setów do piętnastu punktów. Ten etap z powodzeniem zakończyły trzy gołdapskie zespoły. W ćwierćfinale (1/4 finału) zespół Juliusz Buraczewski / Nikodem Juklewicz (trzecioklasiści) ulegli 0:2 – UKS Olimpijczyk Olsztynek 1, Michał Sadowski / Mikołaj Rawinis ulegli 0:2 – AZS UWM Olsztyn, a Filip Budlewski / Tomasz Pańczuk ulegli 0:2 – MKS MOSiR Kętrzyn.  W decydujących meczach o miejsca 5-8 chłopcy Juliusz i Nikodem przegrali 0:2 z Mikołajem i Michałem. A Tomasz i Filip pokonali 2:1 – UKS Olimpijczyk Olsztynek 2. Następnie w walce o 7. lokatę Juliusz Buraczewski i Nikodem Juklewicz przegrali 2:0 – UKS Olimpijczyk Olsztynek 2, a o 5. lokatę Tomasz Pańczuk i Filip Budlewski pokonali swoich kolegów Mikołaja Rawinisa i Michała Sadowskiego – 2:0.

Do ćwierćfinału nie zdołali awansować Oliwier Żbikowski / Bartosz Klisz, którzy wygrali jeden mecz grupowy. 20 czerwca 2021 roku w Olsztynku tylko sześć najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o medale wojewódzkie. Zespół, który zajmie pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim uzyska awans z drugiego miejsca do Finału Centralnego. W krajowy czempionacie, który odbędzie się w tym roku w dniach 26-29 sierpnia zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski. Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera oraz UKS „Czwórka” Giżycko.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły