Ekologicznie i sportowo u myśliwych

Zaczynamy wracać do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, także szkolnym. Wskazane jest rozruszać mięsnie zasiedziałe przed komputerem i odnowić relacje, nawiązywać nowe.

 

 

W tym celu 21 maja 2021 roku klasa 6 d z SP1 udaje się w okolice miejscowości Łobody. Tam, w cudownie urządzonym miejscu, uczniowie spotkają się z przedstawicielami myśliwych, którzy opowiadają o lesie i jego zasobach, o myślistwie i pracy na granicy państwa oraz pokazują poroża zwierząt. Młodzi mają okazję obejrzeć pamiątkowy pomnik, posłuchać ciekawych zdarzeń. Zostają też ugoszczeni kiełbaską (smażoną przez nich na ognisku) oraz wypiekami przygotowanymi specjalnie dla nich przez babcię jednego z uczniów tej klasy. Przyjmujący uczniów w gościnę pan Kiszkorno wręcza im publikację oraz pamiątkowy medal Wojskowego Koła Łowieckiego „Granica” w Gołdapi.

Niemniej ciekawą stroną tego wyjazdu są zajęcia i zabawy sportowe: z piłką, z liną, z podbieganiem pod górkę. Największą popularność zdobywa gra w piłkę, tzw. kolanko – prosta, a cieszy! To znak, że zwyczajności życia brakuje, że młodzi chcą znów być razem nie tylko na lekcjach, ale i po nich. Tak na marginesie część z nich jeszcze tego samego dnia wyrusza na mecz piłki nożnej z drużynami, w których trenują, zatem powrót z tej imprezy nie jest późny, ale mięśnie rozruszane i kontakty nawiązane. Rozpoczyna się współpraca SP1 z „Granicą”, którą proponuje także pan Pietrewicz.

Młodzież za wszystko jest wdzięczna, zaś uwieńczeniem tego pierwszego spotkania stają się rysunki autorstwa szóstoklasistów, którzy już myślą o pierwszoczerwcowym rajdzie, który ponownie przypomni im, jak to wspaniale jest być w gromadzie.

Ewa Jurkiewicz


Aktualności

Powiązane artykuły