Stosował przemoc wobec żony i syna – policjanci wydali nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do najbliższych

Funkcjonariusze gołdapskiej komendy po raz kolejny skorzystali z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Wobec 52-letniego sprawcy przemocy z gminy Dubeninki policjanci wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do rodziny.
W minioną niedzielę wieczorem oficer dyżurny gołdapskiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej u jednej z rodzin mieszkających w gminie Dubeninki. Na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczyna awantury i stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej rodziny.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, policjanci uznali za zasadne zastosować wobec 52-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do rodziny przez najbliższe 2 tygodnie.

Przypominamy, że od 30 listopada 2020 roku policjanci dysponują nowym, prawnym narzędziem. W sytuacji stwierdzenia przemocy w rodzinie mogą nakazać sprawcy opuszczenie mieszkania oraz zakazać zbliżania się do pokrzywdzonych. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może ten okres przedłużyć. Za niezastosowanie się do wydanego postanowienia grozi grzywna, ograniczenia wolności lub areszt.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy lub jego ofiarą nie bój się korzystać z pomocy – zadzwoń na numer alarmowy 112 lub na infolinię Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „NIEBIESKA LINIA” pod numer telefonu: 800 – 120 – 002. Ta instytucja oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

KPP Gołdap

Fot. pixabay.com


Aktualności

Powiązane artykuły