Jak wybrać zbiorniki na wodę pitną?

Zbiorniki do magazynowania wody pitnej w obiektach, gdzie są chwilowe braki w dostawach wody, natomiast woda jest potrzebna do działania obiektów takich jak szpitale lub firmy opiekuńcze i zakłady przemysłowe. Teraz zakup tego rodzaju pojemnika nie jest żadnym kłopotem, ponieważ obecnie zbiorniki na wodę pitną produkowane są przez wiele różnego rodzaju firm. Jednakże, koniecznie musimy wiedzieć, jak odpowiednio wybrać najlepszy zbiornik na wodę pitną?

 

 

Zbiorniki naziemne

Naziemne zbiorniki do wody pitnej, robione z polietylenu procedurą formowania ruchomego, mają doskonałe wartości dla nieskomplikowanego przechowywania wielkich pojemności cieczy. Polietylen jest zupełnie nietoksyczny oraz dzięki temu nie wspiera rozwoju alg w mieszankach przechowywanych w zbiornikach, czyniąc je doskonałym do zbierania wody spożywczej i pozostałych płynnych produktów konsumpcyjnych. Zbiorniki na wodę pitną zrobione są z produktów sprawdzonych oraz wygodnych, dobrych do kontaktu z wodą pitną/spożywczą. Króćce przyłączeniowe mogą być zrobione z tworzywa czy stali kwasoodpornej, co zapewnia niezwykłą trwałość oraz odporność.

Wykorzystanie zbiorników

Zbiornik do wody pitnej znajduje wykorzystanie wszędzie tam, gdzie jest cykliczny brak wody oddanej do spożycia poprzez ludzi. Zbiorniki owe z uznaniem znajdują wykorzystanie w sektorze spożywczym. Jego pojemność i gabaryty wybierane są samodzielnie we współzależności od potrzeb. Przechowywanie wody pitnej możliwe jest dzięki wykorzystaniu dobrej żywicy epoksydowej o grubości min. 0,25-0,50 mm. Stosowane żywice mają istotne dokumenty Państwowego Zakładu Higieny.

Tego rodzaju artykuły znajdują wykorzystanie w prywatnych domkach jednorodzinnych, gospodarstwach rolnych, firmach, przemyśle, w laboratoriach oraz w wielu różnych miejscach. Przydają się też podczas organizacji różnych akcji plenerowych. Chętnie korzystają z nich przedsiębiorstwa działające w dziedzinie spożywczej, jakie na przykład stosują je do robienia zapasów wody do celów przemysłowych. Różnorodny kształt pojemników dobrze sprawdza się w małych powierzchniach zabudowy kamperów. Także jak widać ich zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie. Obecnie możemy zauważyć, że tego typu zbiorniki znajdziemy nie tylko w miejscach przydatności społecznej, ale również znajdziemy je w wielu gospodarstwach domowych, gdyż to doskonałe rozwiązanie.

 

Zbiorniki zatwierdzone poprzez PZH

Podstawowe przeznaczenie zbiorników to gromadzenie wody pitnej, natomiast też znajdującej wykorzystanie w rolnictwie i do celów konsumpcyjnych. Profesjonalne zbiorniki do wody pitnej są wykonywane tylko przy zastosowaniu doskonałej jakości potwierdzanych produktów oraz mają certyfikat PZH. Dzięki temu, iż są całkowicie nietoksyczne, mogą być bez obawy instalowane zarówno na wolnym powietrzu, jak również w innego typu połączeniach. Wykorzystanie wybranych materiałów powoduje, iż zbiorniki na wodę wyróżniają się dużą trwałością i niezwykle dobrą wytrzymałością na wahania napięć, zmiany pH oraz temperatury.

 


Aktualności

Powiązane artykuły