Zasady wypożyczeń zbiorów bibliotecznych

Drodzy Czytelnicy przedłużono dotychczasowe obostrzenia w bibliotekach. W związku z panującą sytuacją epidemiczną, chcielibyśmy przypomnieć zasady wypożyczeń zbiorów.

Biblioteka oferuje możliwość składania zamówień poprzez kontakt telefoniczny, mailowy lub za pośrednictwem FB w wypożyczalni dla dorosłych, wypożyczalni dla dzieci oraz filii w Grabowie. Zamówione zbiory należy odebrać po ustaleniu z bibliotekarzem:

  • od wtorku do piątku od 8:00 do 15:30
  • w sobotę od 8:00 do 14:00
    Kontakt do poszczególnych działów znajdziecie na naszej stronie https://bpgoldap.pl/kontakt/. Pozostałe działy biblioteki są zamknięte do odwołania.

Ponadto biblioteka oferuje dostęp do elektronicznej bazy książek. Zachęcamy do korzystania z zasobów książkowych on-line, którymi są:

Academica – to cyfrowa baza książek i artykułów naukowych. Darmowa wypożyczalnia Academica umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. To dostęp do 3 397 049 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego Więcej informacji pod linkiem: https://academica.edu.pl/
https://bpgoldap.pl/cyfrowa-wypozyczalnia-publikacji-naukowych-academica-w-naszej-bibliotece/

Bibliografia powiatu gołdapskiego – to baza, która rejestruje artykuły z czasopism regionalnych i lokalnych. Współtworzy przy tym Bibliografię Warmii i Mazur uzupełniając ją o artykuły z czasopism ukazujących się lokalnie. https://mak.wbp.olsztyn.pl/brwm/makwww?BM=07
Legimi – jest obecnie największą bazą e-booków w Polsce. Oferuje ponad 60 000 tysięcy e-książek. Każdy zalogowany czytelnik ma dostęp do wielu nowości i bestsellerów udostępnianych przez portal legimi.pl i może wypożyczać książki nie ruszając się z domu. Więcej informacji pod linkiem: https://bpgoldap.pl/tysiace-ebookow-do-czytania-za-darmo-na-czytnikach-tabletach-i-smartfonach/ Aby korzystać z zasobów książkowych on line, należy skontaktować się z bibliotekarzem, który prześle kod dostępu na Państwa adres mailowy.
Warmińsko-Mazurska Biblioteka Cyfrowa  – ma charakter archiwum obiektów elektronicznych, czyli jest bazą danych w rozumieniu ustawy O ochronie baz danych (Dz. U. z dnia 9 listopada 2001 r.). WMBC gromadzi cyfrowe wersje dokumentów wcześniej opublikowanych. W zasobach WMBC umieszczane są zdigitalizowane materiały o różnych formach wydawniczych: książki, czasopisma, zbiory kartograficzne, ikonograficzne, audiowizualne, druki ulotne, plakaty itp. Szczególny nacisk kładziony jest na gromadzenie materiałów związanych z regionem. Więcej informacji pod linkiem: http://wmbc.olsztyn.pl/dlibra/collectiondescription?dirids=78


Aktualności

Powiązane artykuły