„W zaczarowanej zagrodzie”

Podczas zimowych miesięcy uczniowie klas 2b i 2c Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi realizowali zadania z II modułu Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Czytamy z klasą – lekturki spod chmurki”, pt. „Mała chmurka w krainie śniegu”.

 

Do modułu zimowego wybraliśmy lekturę „Zaczarowana zagroda” A. i Cz. Centkiewiczów.

Uczniowie samodzielnie przeczytali lekturę, a następnie wspólnie wykonaliśmy zimowa gazetkę tematyczną. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do uzupełnienia kolejnych stron lekturnika. W trakcie realizacji modułu uczniowie wykonali ekologiczne igloo do naszej klasowej zagrody, w której zamieszkały sympatyczne pingwinki.

Uczniowie nie zapomnieli również o ekologii i swoje przepiękne pingwinki wykonali z recyklingowych materiałów. Butelkowe pingwinki zostały wykorzystane w przestawieniu teatralnym pt. „W zaczarowanej zagrodzie”. Ogłosiliśmy klasowy konkurs na „Pingwina-Elegancika”, który miał być wykonany w edytorze grafiki PAINT.

Oczywiście wybór zwycięzcy był bardzo trudny, ponieważ każdy Elegancik był oryginalny i wykonany z pomysłem. Przed nami jeszcze jeden moduł i wielka czytelnicza przygoda.

Wioletta Pietrołaj i Joanna Kołosza

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły