Sąd Rejonowy w Olecku odstąpił od ukarania obwinionej gołdapianki

W Sądzie Rejonowym w Olecku miała dziś miejsce rozprawa będąca efektem zarzutów postawianych gołdapiance Luizie U. za umieszczenie na placu Zwycięstwa transparentów z hasłami i napisami.

 

Opis czynu niżej:

„W dniu 11 listopada 2020 roku w parku miejskim przy ul. Pl. Zwycięstwa około godz. 4:40, w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym, bez zgody zarządzającego tym miejscem, umieściła transparenty z hasłami napisami i rysunkami, tj. czyn określony w art. 63a § 1 kw.”

Sąd orzekł, że Luiza U. jest winna nielegalnego wieszania banerów w parku miejskim, ale odstąpił od jej ukarania. Prawdopodobnie pełnomocnik obwinionej złoży odwołanie od decyzji sądu.

W trakcie rozprawy przed budynkiem Sądu Rejonowego w Olecku odbywała się kilkunastoosobowa manifestacja popierających obwinioną i „strajk kobiet”.

P.S.

W opisie czynu znalazły się dwa błędy. O ile można jakoś usprawiedliwić brak wiedzy o tym, że skrót pl. (Zwycięstwa) w środku zdania należy pisać małą literą to już zupełnym absurdem jest dodawanie do placu skrótu „ul.”. Ktoś w Gołdapi parę lat temu wymyślił ten, przeczący wszelkim regułom, idiotyzm i wydawało się już, że nie jest on praktykowany, mimo to widzimy, że nadal pokutuje.

 


Aktualności

Powiązane artykuły