Policjanci pomogli mężczyźnie z podejrzeniem zawału

„Pomagać i chronić” to dewiza, którą kierują się policjanci podczas codziennej służby. Potwierdzili to funkcjonariusze gołdapskiej drogówki, którzy pomogli mężczyźnie z podejrzeniem zawału.  Kierowca busa w miejscowości Jabramowo zatrzymał swój pojazd na zatoczce autobusowej i zasłabł.

 

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, udzielili 30-latkowi pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził u mężczyzny zawał mięśnia sercowego. Szybka reakcja i prawidłowa ocena sytuacji przez gołdapskich funkcjonariuszy przyczyniła się do uratowania mężczyźnie życie.
W miniony piątek (12 marca) funkcjonariusze gołdapskiej drogówki: asp. Zbigniew Pietrewicz oraz st. sierż. Marcin Grenda dbali o bezpieczeństwo na drogach Gminy Gołdap. W trakcie kontroli drogowej, w Jabramowie, zauważyli nagle zatrzymującego się w zatoczce autobusowej dostawczego fiata. Kierowca, który wysiadł z auta, podszedł do funkcjonariuszy i powiedział, że źle się czuje, nie może złapać oddechu i odczuwa ból w klatce piersiowej, po czym osunął się na ziemię.

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zawał mięśnia sercowego. Na szczęście cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie. 30-latek na czas uzyskał fachową pomoc medyczną a jego życiu nic już nie zagraża.

Policjanci w codziennej służbie nie tylko egzekwują oprawo, ale także chronią i pomagają w każdej nieoczekiwanej sytuacji. Dzięki ich natychmiastowej reakcji, udzielonej pomocy przedmedycznej i prawidłowej ocenie sytuacji nie doszło do tragedii.

KPP Gołdap

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły