Piłka siatkowa. Kacper Taudul w półfinale Polski

W dniach 6-9 marca w ośmiu miejscowościach odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce. W Ostródzie pięć zespołów (drużyna Karpaty MOSiR Krosno nie przyjechała) podzielonych było na dwie podgrupy (system każdy z każdym).

Pierwsza i druga drużyna kwalifikowała się do czołowej czwórki z zaliczeniem wyniku meczu z podgrupy. W decydującej rozgrywce zespół rozgrywał jeszcze dwa spotkania z przeciwnikami z drugiej podgrupy. Dwie najlepsze ekipy w tabeli uzyskały awans do półfinału Mistrzostw Polski. Gołdapianin Kacper Taudul (były zawodnik UKS Trójka Gołdap) w barwach drużyny UKS Szamotulanin Szamotuły rozegrał bardzo dobry turniej.

Drużyna z Szamotuł pokonała 3:1 (10,-23,17,20) – KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki, a w drugiej fazie: 3:1 (14,-21,8,19) – BAS Białystok i 3:0 (19,22,20) – SMS Ostródę i z pierwszego miejsca awansowała do ½ Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 26-28 marca.

W TOP 16 znalazły się: UKS Szamotulanin Szamotuły, KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki, BKS Chemik Bydgoszcz, Gwardia Wrocław Academy, AKS V LO Rzeszów, SMS Sparta AGH Kraków, Jastrzębski Węgiel, TSV Sanok, EKS Skra Bełchatów, UKS 13 LO 7 Zielona Góra, KS Energetyk Poznań, UMKS MOS Wola Warszawa, KS Metro Warszawa, UKS MKS MDK Warszawa, Eco-Team AZS 2020 Stoelzle Częstochowa, Trefl Gdańsk.

W dniach 26-28 marca w Półfinale Mistrzostw Polski Juniorów w oddalonym Jastrzębiu-Zdroju (grupa IV) Kacper i jego koledzy zmierzą się z bardzo wymagającymi zespołami: Jastrzębski Węgiel, Gwardia Wrocław Academy, UKS MKS MDK Warszawa. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy po 4 drużyny. Dwie najlepsze ekipy awansują do Finału Mistrzostw Polski.

 

 

 

Powiązane artykuły