Lekcje o bezpieczeństwie – spotkania online z gołdapską policjantką

Profilaktyka i edukacja to jedno z podstawowych zadań, które wykonują gołdapscy policjanci, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży.

 

Z uwagi na panująca w kraju sytuację epidemiologiczną praktycznie wszystkie zajęcia szkolne zostały przeniesione w system nauki zdalnej – przez Internet, dlatego też funkcjonariusze gołdapskiej komendy, wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji rozpoczęli prowadzenie zajęć online.

Profilaktyka zagrożeń i szeroko rozumiane bezpieczeństwo było celem pogadanek, jakie z uczniami klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi przeprowadziła asp. Marta Anuszkiewicz – dzielnicowa z Komendy Powiatowej w Gołdapi. Ze względu na panującą w kraju pandemię, tym razem zajęcia odbyły się online.

W tej nietypowej formie policjantka opowiadała uczniom, jak bezpiecznie spędzać czas w domu, jakie zagrożenia mogą ich spotkać w kontaktach z nieznajomymi osobami, jak również o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i na co uważać podczas zabaw na podwórku.

Dzieci utrwaliły swoją wiedzę na temat niebezpieczeństw i zagrożeń, przypomniały sobie numery alarmowe oraz to jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, i do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

KPP Gołdap

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły