Bądź strażnikiem Internetu w Sp3

W lutym obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu 2021, to już trzynasta edycja tej imprezy na terenie naszej szkoły. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbył się 9 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem!”

 

 

W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych. Przeprowadzone zostały prelekcje nt. hejtu i cyberprzemocy. Następnie uczniowie przystąpili do szkolnego konkursu wiedzy o bezpiecznym intrenecie.

Uczniowie klas starszych wykonali broszury, natomiast uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie pod hasłem: „Jak wyobrażam sobie strażnika Internetu”. Bardzo interesujące było spotkanie online uczniów klasy 7c i 5a z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

 

Karolina Rzędzian i Małgorzta Bitowska


Aktualności

Powiązane artykuły