3 powody, dla których warto oglądać spektakle online

Z powodu pandemii, która rozpoczęła się w 2020 roku liczne teatry musiały zaprzestać swojej działalności na żywo. Spowodowało to liczne problemy finansowe dla kulturalnych instytucji, zmuszając je do przeniesienia części swojej działalności do sieci. Dlaczego warto oglądać spektakle online?

Powód 1: Spektakle online są znacznie tańsze

Spektakle online często dostępne są za darmo lub za stosunkowo niewielką opłatą. Dzięki temu można cieszyć się spotkaniem z kulturą na najwyższym poziomie we własnym domu, wraz z najbliższymi. Warto przy tym pamiętać, że zazwyczaj spektakle w teatrze kosztują od kilkunastu do nawet kilkuset złotych za osobę (w przypadku np. musicalu). W przypadku spektakli online płaci się zaś nie od osoby, a od dostępu do treści na danym urządzeniu. Wniosek? Oglądanie spektakli w sieci pozwala znacznie ograniczyć koszty, przez co można znacznie częściej sięgać po tą elitarną niegdyś rozrywkę!

Powód 2: Nowe interpretacje i ciekawe utwory

W przeciwieństwie do filmu, teatr zazwyczaj jest zdecydowanie mniej nastawiony na aspekt komercyjny. Nie wymaga aż tak dużego budżetu i skupia się na działaniu wyobraźni widza, dlatego reżyserowie chętniej eksperymentują z interpretacjami i sięgają po niszowe utwory – np. dramaty Hanocha Levine’a. Dzięki temu, decydując się na obejrzenie takiego spektaklu nawet w zaciszu własnego domu, można spotkać się z wyjątkowymi interpretacjami dzieł sztuki lub utworami, które do tej pory były nam obce.

Powód 3: Wspieranie teatrów jest ważne

Ograniczona ilość miejsc na widowni lub jej zupełne wyłączenie sprawiają, że wielu aktorów straciło prace i nie może wykonywać swojego zajęcia. Za kilka miesięcy może więc okazać się, że na deskach teatrów nie ma już kto pracować lub same instytucje po prostu nie będą działały. Nie ulega zaś wątpliwości, że dziedzictwo kulturowe jest bardzo ważne i bez wspierania teatrów, można je w pewnej mierze utracić.

Dlatego w wolny dzień warto obejrzeć jakiś ciekawy spektakl, który będzie dobrą rozrywką połączoną z pomocą dla aktorów i teatrów! Więcej na https://teatrkomedia.pl/.


Porady

Powiązane artykuły