Zatrzymali kierowcę Forda, który przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się okazało nie tylko to miał na sumieniu!

Policjanci z Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę, który poza obszarem zabudowanym przekroczył prędkość o 36 km/h. W trakcie kontroli ustalono, że kierowca nie posiada uprawnień, podróżuje bez pasów, a także przewozi dwoje dzieci poza fotelikami ochronnymi. To jednak nie wszystko. 31-latek był nietrzeźwy, a pojazdem podróżowała 23 letnia matka dzieci która był trzeźwa i ma prawo jazdy.

 

 

Do zdarzenia doszło wczoraj (15 lutego w na trasie Gołdap – Pogorzel. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Ford. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości poza obszarem zabudowanym o 36 km/h.

Po wylegitymowaniu, kierowcą, który tak bardzo się śpieszył, okazał się być 31-letni mieszkaniec powiatu oleckiego. Jak się okazało przewoził 27 letnią konkubinę oraz troje dzieci. Sam jechał bez pasów i przewoził dwoje dzieci poza fotelikami. Ponadto policyjny alko test wykazał blisko pół promila we krwi, a po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Pasażerka, która podróżowała razem ma prawo jazdy i była trzeźwa. W trakcie kontroli twierdziła, że źle się poczuła i dlatego kierował jej partner.

Za popełnione wykroczenia w postaci przekroczenia prędkości, przewożenia dzieci poza fotelikami, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz nieposiania uprawnień kierowca został ukarany mandatami karnymi. Za jazdę po alkoholu odpowie przed sądem.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły