Udany występ w Kętrzynie młodych siatkarzy z „Trójki”

W niedzielę, 31 stycznia, na halach w Kętrzynie odbył się I Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: dwójek (2010 i mł.), trójek (2009 i mł.) oraz czwórek (2008 i mł.).

 

W eliminacjach drużyny zbierają punkty i ich suma wyłoni czołowe szóstki, które rozegrają w maju finał wojewódzki. Tu z kolei stawką będzie jedna przepustka na czerwcową imprezę krajową do Zabrza, która jest wielkim świętem siatkówki młodzieżowej. Natomiast bezpośredni awans do Finału Ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na halach w Kętrzynie po długiej przerwie spowodowanej pandemią wystąpiły cztery zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Bardzo dobrze zagrał zespół „Trójek” w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki, Mateusz Repow i Aleksander Borkim, Dorian Pietrzak, który po zaciętych spotkaniach wygrał grupę A. Gołdapski zespół pokonał 2:0 – AZS UWM Olsztyn 2, 2:1 – IKS Atak Elbląg 1 i 2:1 – Kurianvolley Olsztyn 1. W półfinale turnieju ograł 2:0 – IKS Atak Elbląg 2. W finale kętrzyńskiego turnieju spotkali się po raz drugi tego dnia z drużyną Kurianvolley Olsztyn 1.

Po bardzo emocjonującym meczu gołdapianie ulegli 1:2 zespołowi z Olsztyna i zajęli bardzo dobre drugie miejsce. W turnieju „Dwójek” dobrze zagrały wszystkie trzy gołdapskie zespoły, które zaprezentowały wiele składnych i pięknych zagrań. Duet (Tomasz Pańczuk, Filip Budlewski) w swojej grupie odniósł dwa zwycięstwa. Ograł 2:0 – UKS Maratończyk Ełk 6 i 2:0 – UKS Maratończyk Ełk 4 i przegrał 0:2 z MKS MOSiR Kętrzyn (późniejszym zwycięzcą turnieju). W 1/4 finału po walce ulegli 1:2 – Kurianvolley Olsztyn. W Kętrzynie w decydujących meczach o miejsca 5-8 chłopcy pokonali 2:0 – UKS Olimpijczyk Olsztynek 2 oraz 2:0 – UKS Maratończyk Ełk 3 i zajęli bardzo dobre piąte miejsce. Zespół (Mikołaj Rawinis, Michał Sadowski) wygrał jedno starcie 2:0 z UKS Maratończyk Ełk 2 i był bardzo bliski pokonania UKS Olimpijczyk Olsztynek 1, ale ostatecznie przegrał po tie-breaku. Kolejne turniejowe kroki dzielenie stawiali najmłodsi siatkarze z „trójki”. 9-latkowie (Juliusz Buraczewski, Nikodem Juklewicz).

Chłopcy wygrali dwa mecze, pokonując 2:0 – UKS Maratończyk Ełk i UKS Maratończyk Ełk 1 oraz ulegli 0:2 – UKS Olimpijczyk Olsztynek 2. I tylko gorszym ratio nie awansowali do dalszej części turnieju. Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty w Bartoszycach, Ełku, Szczytnie, Giżycku, Elblągu. Sześć najlepszych drużyn po turniejach z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Minisiatkówce Joy of moving 2021.

Zespół, który zajmie pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim uzyska awans z drugiego miejsca do Finału Centralnego. Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera.

 

Powiązane artykuły